Środy z Tulipanem

Jeżeli dziś środa, to o godzinie 18 koniecznie trzeba się wybrać do restauracji Tulipan przy Placu Wielkopolskim. Począwszy od środy 25 września Polskie Towarzystwo Artystów, Autorów, Animatorów Kultury PTAAAK wznawia środowe spotkania z Kulturą, tak kulturą pisaną przez duże K w Tulipanie. Inauguracja będzie wystrzałowa, bo nastąpi spotkanie Sacrum i Profanum. W uduchowiony świat przeniesie nas chór Pro Vobis, ze Stowarzyszenia Gloria in Musica. Chór poprowadzi dyrygent Krystyna Kamińska, a wspomoże Benigna Jaskulska. Wysłuchamy utwory wokalne od klasyki Średniowiecza poprzez wieki, aż po współczesną muzykę rozrywkową.
Z nieba na ziemię ściągnie zapewne film muzyczny Legendy Rocka z Doliny Charlotty z udziałem m.in. Erica Burdona i Animals, Procol Harum czy zespołu Omega. To trzeba zobaczyć. Film startuje w festiwalu Wyścig Jaszczurów, o którym piszemy obok.
W październiku PTAAAK zaplanował spotkania muzyczne. Wystąpi m.in. reaktywowana Kapela Bluesowa Łąkowa; odbędzie się także literackie spotkanie z poetką Elżbietą Tylendą oraz zostaną pokazane filmy- laureaci Wyścigu Jaszczurów.

x

Zobasz także

ICH CZWORO Gabrieli Zapolskiej

26 maja w Teatrze Wielkim podwójna dawka spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Na ...