Srebrna Maska 2011 przyznana

Nagroda ta od lat osiemnastu przyznawana jest przez Stowarzyszenie ?Loża Patronów Teatru Nowego?, które powstało aby zjednoczyć poznańskich i nie tylko pasjonatów sztuki. W tym roku dostała ją Bożena Borowska-Kropielnicka za rolę główną w spektaklu ?Mary Stuart?, a jest on naprawdę godny polecenia, zwłaszcza jego końcówka.

fot. Loża Patronów Teatru

W tym roku nominowane do nagrody Srebrna Maska były tylko panie, bo miniony sezon to triumf kobiet na scenie Teatru Nowego – powiedział Roman Stasierowski, prezes Loży Patronów Teatru. Poza Bożeną Borowską-Kropielnicką były to,:

  • Antonina Choroszy za rolę Winnie w spektaklu ?Szczęśliwe Dni?,
  • Anna Mierzwa za rolę Pani Brygidy w spektaklu ?Bestia?.

Wszystkie nominowane panie zaprezentowały doskonały warsztat aktorski i wyśmienicie poradziły sobie z powierzonymi im rolami. Podobno trudno było wskazać faworytkę. Tegoroczna laureatka, Bożena Borowska-Kropielnicka aktualnie występuje w takich spektaklach, jak: ?Rutherford i Syn?, ?Oszust?, ?Ożenek?, ?Udając ofiarę? i ?Mary Stuart?.

Srebrna Maska przyznawana jest wybitnym osobowościom związanym z Teatrem, stanowi ogromne wyróżnienie dla aktora, który cieszył się popularnością widowni podczas minionego sezonu i dlatego zostaje doceniony przez członków Loży Patronów Teatru. W zeszłym roku laureatem Srebrnej Maski został Radosław Elis za role w sztukach ?Lobotomobil? i ?W sobotę ósmej?.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...