Spotkanie z ptakiem

W empiku Megastore w Poznaniu, który znajduje się przy ul. Ratajczaka 44, w czwartek, 19 stycznia 2012, o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z Michałem Szpakiem, finalistą pierwszej polskiej edycji programu „X Factor?. W grudniu światło dzienne ujrzała jego debiutancka płyta „XI” w formie EP-ki, która zawiera 5 utworów jego autorstwa. Wstęp wolny.


Michał Szpak

Jest to uczestnik pierwszej polskiej edycji programu X Factor na antenie TVN. Cieszy się największym zainteresowaniem spośród trójki finalistów. Podczas programu wyróżnił się nie tylko niesamowitym głosem i oryginalną interpretacją najsłynniejszych balladowych hitów, czym zdobył uznanie wymagającego jury, ale także charakterystycznym, ekstrawaganckim wizerunkiem oraz charyzmatyczną osobowością.

Pomimo krótkiego stażu w branży, na swoim koncie Michał Szpak ma także występy na prestiżowych imprezach, takich jak ?Orange Warsaw Festiwal?, gdzie swoim talentem zwrócił uwagę słynnej wokalistki Skin z zespołu ?Skunk Anansie?, zagrał również support przed jedynym koncertem w Polsce Suzanne Vegi. W minionej XIII edycji ?Tańca z Gwiazdami? miał również okazję sprawdzić swoje umiejętności taneczne, gdzie dzięki sympatii widzów i silnemu wsparciu fanów dotarł do 10 odcinka.

Płyta, właściwie EP-ka Michała Szpaka

Wydawnictwo Michała Szpaka to 5 nowych utworów wyprodukowanych przez Łukasza Targosza, Michała Grymuzę oraz Jacka Tarkowskiego. ?Pretty Baby?:

  1. ?Rewolucja?.
  2. ?Po niebo?.
  3. ?Muszę biec?.
  4. ?Sensualny?.

EP?ka stanowi tylko wstęp do muzycznej przygody Michała. Już w przyszłym roku premiera nowego albumu. Jego kariera z pewnością była zapisana w gwiazdach, ale nie zapominajmy, że Michał Szpak pochodzi z wysoce artystycznej rodziny. Od dziecka nasiąkał poezją, malarstwem i przede wszystkim muzyką. Śpiewał non stop i na podwórku i w domu. A pierwszy raz na prawdziwej scenie stanął w wieku 9 lat. W Jasielskim Domu Kultury otrzymał nagrodę w Konkursie Młodych Talentów. A to był tylko początek, bo od tego momentu zaczął występować w większości przedstawień wystawianych przez szkołę.

Niezwykła kreatywność, perfekcjonizm i konsekwencja w prowadzeniu swojej kariery czynią Michała Szpaka największą nadzieją polskiej estrady. Wszystko przed nim ? ?Sky’s the limit?. Sam o tym najlepiej wie i sam najwyżej ustawia sobie poprzeczkę.

Płyta to oryginalne połączenie rockowego „pazura” ze świetnymi tekstami, doskonałą linią melodyczną oraz dodatkiem nowatorskich elektronicznych dźwięków. Taki muzyczny melanż doskonale wpisuje się w gusta szerokiej publiczności, dzięki czemu koncerty to spektakularne show pełne emocji. Całość dopełnia doskonały kontakt wokalisty z widownią.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...