Spotkanie jasturnowe

Spotkanie autorskie z Tomaszem Jastrunem – poetą, prozaikiem, eseistą, reporterem, krytykiem literackim i felietonistą w wielu znaczących tytułach, odbędzie się we wtorek, 13 marca 2012, o godz. 17.30 w Filii Wildeckiej poznańskiej Biblioteki Raczyńskich, która znajduje się przy ul. Roboczej 4. Wstęp wolny.

Jest autorem m.in.: tomików ?Tylko czułość idzie do nieba?, ?Miłość ? niemiłość i inne wiersze?, ?Powitania i pożegnania?, ?Jakby nigdy nic?, a także powieści ?Rzeka podziemna?. Ostatnio ukazały się zapisy rozmów z Wojciech Eichelbergerem: ?Sny, które budzą i Męskie pół świata? (w dwóch rozmowach uczestniczył również Paulo Coelho).

Tomasz Jastrun był stałym felietonistą paryskiej ?Kultury?, na łamach której, pod pseudonimem Smecz, rozpoczął serię felietonów ?Z ukosa?, które następnie kontynuował w ?Rzeczpospolitej? i ?Newsweeku?. Od lat związany jest z miesięcznikiem ?Zwierciadło?, gdzie m.in. publikuje niezwykle popularny cykl felietonów ?Czułym okiem”. W swoim czasie należał do ?Solidarności?, a w stanie wojennym ukrywał się przez rok ? w końcu był internowany. W latach 1990?1994 był dyrektorem Instytutu Polskiego w Sztokholmie oraz attaché kulturalnym w Szwecji. Zasiadał w konwencie ?Ruchu Stu?. Jest członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Sam o sobie pisze:
Żyję z pisania i dla pisania. Dawanie świadectwa światu poprzez słowo w różnych formach literackich i dziennikarskich, to moja pasja. Pasją moją jest też tenis, ale największa jest teraz miłość do dziecka. Wolę znacznie kobiety od mężczyzn, ale kobiety ? nie baby, babobny i babiuchy. Sam chyba jestem kobiecy, ale tylko w niektórych miejscach…

Spotkanie poprowadzi dr Agnieszka Gajewska – kierowniczka Pracowni Krytyki Feministycznej na UAM, która prowadzi tam ćwiczenia z poetyki, teorii literatury i literatury współczesnej.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...