Spektakl z Miłoszem

?Ziemia Ulro ? Zakazane obrzędy?, czyli spektakl Lecha Raczaka będzie można zobaczyć w piątek, 29 lipca 2011, o godz. 21.30 w poznańskim Centrum Kultury Zamek na ul. Św. Marcin 80/82 (tel. 61 64 65 200). Lech Raczak jest laureatem ?Bomby sezonu? – nagrody Stowarzyszenia Przyjaciół Teatru Modrzejewskiej za największe osiągnięcia zeszłego sezonu artystycznego w teatrze legnickim.

Lech Raczak ? fot. Wojciech Obremski

Spektakl jest prezentacją tekstów Czesława Miłosza z wykorzystaniem ? jak piszą twórcy ?gamy środków widowiskowych: działań aktorskich w żywym planie, ruchomych obiektów rzeźbiarskich, instalacji plastycznej, projekcji wideo, muzyki, śpiewu?.

?Zakazane obrzędy ? czytamy dalej ? nawiązują inscenizacyjnie z jednej strony do miłoszowskich krajobrazów mitycznych Początku i Końca: ogrodów i sadów, a z drugiej do toposu ?ogrodów rozbitych?. Problematyka spektaklu koncentruje się na obecnym w poezji Noblisty węźle narodzin i śmierci, czasem realizowanym w sposób rubaszny i drastyczny, czasem w refleksyjnym skupieniu. Ten manieryczny, barokowy splot znaczeń koresponduje ze stylistyczną właściwością ?Asocjacji 2006?, która chętnie zderza weselne korowody z konduktami i karnawałowe eksplozje z ciszą czarnego nieba nad miastem?.

Realizatorzy przedstawienia:
Asocjacja 2006, kierownik artystyczny ? Piotr Tetlak; scenariusz i reżyseria ? Lech Raczak; scenografia, obiekty rzeźbiarskie, kostiumy ? Ewa Tetlak i Piotr Tetlak; muzyka ? Katarzyna Klebba i Paweł Paluch; wideo ? Jakub Psuja.

Bilety:
Cena jeszcze jest nieznana, ale przypuszczalnie taki bilet będzie kosztować ok. 20 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...