Słynna RÓŻYCZKA w polskim kinie na Zamku

W poniedziałek, 11 kwietnia 2011, o godz. 19.00 w Sali 213 poznańskiego Centrum Kultury Zamek na ul. Św. Marcin 80/82, odbędzie się niezwykłe spotkanie z niezwykłym człowiekiem, Janem Kidawą-Błońskim, zaraz po pokazie filmu w jego reżyserii. Film, a właściwie dramat, swoją premierę miał w marcu zeszłego, 2010, roku. Wstęp wolny.

Scenariusz napisali wspólnie reżyser, Jan Kidawa-Błoński i Maciej Karpiński. W filmie w głównych rolach zagrali: Robert Więckiewicz, Magdalena Boczarska i Andrzej Seweryn.

O filmie:

?Różyczka? to opowieść o niebezpiecznym trójkącie miłosnym. Znany pisarz (Andrzej Seweryn) przeżywa romans z dużo młodszą od siebie, piękną kobietą (Magdalena Boczarska). Wbrew wywołującej oburzenie środowiska różnicy wieku, wykształcenia i pozycji intelektualista poślubia atrakcyjną ?dziewczynę znikąd?. Zaślepiony uczuciem nie podejrzewa, że ich kontrowersyjny związek może nie być kwestią przypadku. Nie wie, że jego partnerka od dawna spotyka się po kryjomu z innym mężczyzną (Robert Więckiewicz), z którym łączy ją nie tylko silna namiętność, ale i groźna intryga.

Zaangażowana w niemoralny układ z agentem, przekazuje mu informacje mające służyć kompromitacji pisarza. Erotyczna fascynacja kochankiem stopniowo przeradza się w głębokie uczucie, choć kobieta zdaje sobie sprawę, że jest jedynie narzędziem w zaplanowanej akcji tajnych służb.

Opowieść zainspirowana jest prawdziwymi wydarzeniami. Niebezpieczną gra uczuć między cenionym pisarzem, jego piękną młodą żoną oraz jej kochankiem, rozgrywa się w burzliwych latach 60-tych.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...