Ślady i znaki Jacka Papli

Od poniedziałku do niedzieli, czyli od 7 do 27 listopada 2011 w Galerii Miejskiej Arsenał na Starym Rynku 6 (tel. 61 852 95 01 lub 02) trwać będzie wystawa Jacka Papli. Będzie ona nosiła tytuł: ?Ślady i znaki? i zostanie na niej zaprezentowany zestaw prac graficznych wykonanych w technice mieszanej druku cyfrowego i sitodruku. Wernisaż: 7 listopada 2011, o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Potoczne, codziennie spotykane obrazy, kadry z otoczenia stały się inspiracją do prac, w których ślad działalności, bytności człowieka czy działania natury zmieniają się w znaki będące dokumentem autorskiej kreacji. Wzbogacone odręcznym gestem są zapisem osobistej interpretacji, dając jednocześnie szansę dialogu z widzem. Znak jest śladem, a ślad staje się znakiem.

Jacek Papla – zajmuje się grafiką warsztatową i projektową. Ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Blisko 20 lat pracował w ASP w Poznaniu, obecnie jest adiunktem w Instytucie Sztuk Wizualnych na Wydziale Artystycznym Uniwersytetu Zielonogórskiego. Prowadzi tam pracownię grafiki warsztatowej ? sitodruku i grafiki wydawniczej. Swoje prace wystawia od 1975 roku – miał ponad 20 wystaw indywidualnych i uczestniczył w kilkudziesięciu najważniejszych ekspozycjach zbiorowych w kraju i za granicą. Spośród otrzymanych nagród najbardziej ceni sobie przyznaną mu w 1985 roku Nagrodę Artystyczną Młodych im. Stanisława Wyspiańskiego.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...