Skauci i harcerze

W niedzielę, 19 czerwca 2011, o godz. 17:00 w Cafe Misja w Poznaniu na ul. Gołębiej 1 (tel. 61 415-14-43) miejsce mieć będzie spotkanie ze Skautami Europy. Mowa będzie o tradycji i nowoczesności w wychowaniu, a przecież wiadomo, że Skauci Europy są jedyną organizacją w Polsce stosującą oryginalne metody wychowawcze gen. Roberta Baden-Powell’a. Wstęp wolny.

Wychowanie gen. Roberta Baden-Powell’a jest z jednej strony, na wskroś tradycyjne, gdyż odwołuje się do tradycji przekazywania swoich wartości oraz umiejętności kolejnym pokoleniom. Z drugiej strony, podejście do wychowania, reprezentowane przez Skautów Europy jest niezwykle nowoczesne, ponieważ opiera się na dużym zaufaniu, obdarzaniu odpowiedzialnością by do niej dorosnąć i wreszcie próbuje wykorzystać każdą ?siłę” drzemiącą w młodzieży oraz skierować ją na właściwy tor.

Spotkanie ze Skautami Europy będzie miało charakter pokazu slajdów z przybliżeniem skautowych metod działania i wychowania oraz możliwością aktywnego uczestnictwa poprzez zadawanie pytań. Będzie to pierwsze tego typu spotkanie w Poznaniu, promujące oryginalne metody wychowawcze i styl życia.

Każdy uczestnik otrzyma kalendarz Skautów Europy lub Kronikę Obozu 11. Drużyny Warszawskiej, który odbył się w zeszłym roku we Francji.

Organizator:
Stowarzyszenie Harcerstwa Katolickiego „Zawisza” FSE.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...