Sherlock Holmes powraca

W piątek, 15 lipca, o godz.22.00 w letnim kinie Malta Ski (ul. Wiankowa 2 Poznań, tel. 61 878 22 29) wyświetlony zostanie kultowy chyba film pt. ?Sherlock Holmes?, a wiem y, że został on nakręcony na podstawie powieści i opowiadań kryminalnych sir Artura Conan Doyle’a. Sherlock Holmes do życia powołany został w powieści ?Studium w szkarłacie? w 1887 roku.
Kino
KINO LETNIE MALTA SKI króluje latem na zimowym parkingu dla narciarzy przy stoku narciarskim Malta w Poznaniu. Jego widownia, zlokalizowana przy tymże właśnie stoku, a dokładnie w ogródku gastronomicznym, pomieścić może ponad 300 osób.

Sherlock Holmes

Ciekawostka
Sir Conan Doyle, jako autor i twórca, uśmiercił owoc swojej wyobraźni ? Sherlocka Holmesa – w książce ?Ostatnia zagadka?. Zginął on wówczas w walce ze swym największym wrogiem, geniuszem świata przestępczego, profesorem Moriartym. Jednak czytelnicy brytyjscy tak przyzwyczaili się do genialnego Sherlocka Holmesa, że po „uśmierceniu” ich bohatera nosili czarne przepaski na znak żałoby. Protesty te spowodowały, że detektyw po kilku latach wrócił, można by powiedzieć ?ożył? cudownie ocalony w opowiadaniu ?Pusty dom?.

O filmie

Sherlock Holmes i jego wierny przyjaciel dr Watson zostają poddani kolejnej próbie. Tym razem sławny detektyw, wykorzystując swoje nieprzeciętne umiejętności oraz legendarny intelekt, stanie do walki, podczas której zdemaskuje śmiertelny spisek mogący zniszczyć kraj. Jak ukarze jego twórców? Robert Downey Jr. odtwarza w filmie postać legendarnego detektywa w niespotykany dotąd sposób. Jude Law wciela się w zaufanego przyjaciela Sherlocka Holmesa, dra Watsona, lekarza i weterana wojennego, bardzo oddanego detektywowi. Rachel McAdams gra Irene Adler, jedyną kobietę w życiu Sherlocka Holmesa, którą łączy z nim burzliwy związek.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...