Seryjny poeta z hotelu Kosmos

We wtorek, 12 kwietnia 2011 o godz. 19.00 w Centrum Kultury Zamek w Poznaniuegarem odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu „Seryjni Poeci”. Gośćmi będą: Rafał Skonieczny i jego zespół Hotel Kosmos oraz poeta Radosław Kobierski. Wstęp wolny.
Spotkanie w Sali pod Zegarem, nie w hotelu Kosmos, poprowadzi Piotr Śliwiński.

Radosław J. Kobierski (1971) ? poeta, prozaik, krytyk literacki, współtwórca grupy poetyckiej Na Dziko. Laureat konkursów literackich. Debiutował tomem ?Niedogony? w 1997 roku. Publikował w ?Akcencie?, ?Czasie Kultury?, ?FA-arcie?, ?Kwartalniku Artystycznym?, ?Kresach?, ?Odrze?, ?Twórczości?, ?Res Publice?. Jego wiersze i prozę tłumaczono m.in. na angielski, włoski, niemiecki, chorwacki, węgierski. Mieszka w Chorzowie.

Rafał Skonieczny (1983) ?poeta, muzyk i wokalista Hotelu Kosmos. Ma na koncie arkusz z fragmentem poematu Antologia hałasu (Biuro Literackie 2007) oraz książkę z wierszami ?Dzikie strony?(WBPiCAK 2010). Pisze krótkie prozy z serii Raport z Antyświata dla internetowego kwartalnika ?Instynkt?.

Hotel Kosmos, jego zespół, istnieje od 2003 roku. Ma na koncie album ?Wszystkie stare kobiety miasta? oraz nieoficjalną EP-kę zrealizowaną z Jacaszkiem w Radiu Sfera. Premiera drugiej płyty planowana jest na drugą połowę 2011 roku. Zespół występuje w składzie:

  • Nicolai Kubik ? perkusja;
  • Blaise Lipiński ? syntezator;
  • Pete Komosiński ? bas;
  • Rara ? gitara, mikrofon.
x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...