Seryjni poeci znów na Zamku

?Seryjni poeci? to cykliczne spotkania promujące książki Wielkopolskiej Biblioteki Poezji i Biblioteki Poezji Współczesnej. Jutro, we wtorek 27 września 2011, o godz. 19.00 w Sali pod Zegarem Centrum Kultury Zamek w Poznaniu przy ul. Św. Marcin 80/82 odbędzie się spotkanie z Agnieszką Mirahiną, Maciejem Robertem, Marcinem Orlińskim i Przemysławem Owczarkiem. Wstęp wolny.

Agnieszka Mirahina (1985), absolwentka filologii rosyjskiej i polskiej Uniwersytetu Warszawskiego, obecnie studiuje filologię polską na Uniwersytecie Wrocławskim. Opublikowała tom poetycki ?Radiowidmo? (2009). Jego zapowiedzią był wydany w 2008 arkusz ?Wszystkie radiostacje związku radzieckiego?.

Maciej Robert
(1977), poeta, dziennikarz, krytyk literacki i filmowy. Wydał książki poetyckie ?Pora deszczu? (2003) i ?Puste pola? (2008). Laureat wielu ogólnopolskich konkursów literackich. Publikował m.in. w ?Opcjach?, ?Studium?, ?Frazie?, ?Tyglu Kultury?, ?Ha!arcie?, ?Toposie? i ?Gazecie Wyborczej?. Jego wiersze były tłumaczone na język angielski, chorwacki i serbski. Stypendysta Ministra Kultury. Mieszka w Łodzi.

Marcin Orliński
(1980), poeta, krytyk literacki. Doktorant w Instytucie Badań Literackich PAN. Absolwent filozofii na Uniwersytecie Warszawskim. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w dziedzinie literatury. Wydał tomy wierszy ?Mumu humu? (Kraków 2006) i ?Parada drezyn? (Łódź 2010). Publikował m.in. w ?Gazecie Wyborczej?, ?Tygodniku Powszechnym? i ?Przekroju?. Mieszka i pracuje w Warszawie.

Przemysław Owczarek
(1975), poeta, antropolog kultury. Laureat Nagrody im. Jacka Bierezina. Debiutował tomem wierszy ?Rdza?, otrzymując w 2008 roku III nagrodę na Festiwalu Złoty Środek Poezji oraz Nagrodę im. Kazimery Iłłakowiczówny. Jego tom prozy poetyckiej ?Cyklist? został nominowany do Nagrody Literackiej GDYNIA (2010) oraz uhonorowany nagrodą Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek. Jest redaktorem naczelnym kwartalnika artystyczno-literackiego ?Arterie?. Mieszka w Łodzi.

Prowadzenie:
Piotr Śliwiński.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...