Seksmisja w KinieRP

Arcydzieła polskiej kinematografii, polską klasykę, na wielkim ekranie w najlepszej jakości obrazu i dźwięku można oglądać w kinie Muza w Projekcie KinoRP. Zobaczyć można już było ?Rękopis znaleziony Saragossie?, a w środę, 20 kwietnia 2011, o godz. 19.30 wyświetlana będzie, pochodząca z 1983 roku, ?Seksmisja? w reżyserii Juliusza Machulskiego.


Informacja o projekcie KinoRP

Projekt KinoRP, w ramach którego powstają rekonstrukcje cyfrowe arcydzieł polskiej kinematografii, ma na celu przywrócenie publiczności – głównie w kinach, ale także w telewizji HD oraz na nośnikach Blu-ray i DVD – klasyki polskiego kina w doskonałej jakości obrazu i dźwięku.

KinoRP to przedsięwzięcie zainicjowane i koordynowane przez firmę KPD, którego partnerami są: Studio Filmowe „KADR”, Studio Filmowe „OKO”, Studio Filmowe „Perspektywa”, Studio Filmowe „TOR”, Studio Filmowe „ZEBRA”, The Chimney Pot, Studio Filmowe TPS, Dukszta&Malisz, TOYA Studios.

Projekt KinoRP honorowym patronatem objął Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.

Patronami medialnymi projektu KinoRP są: Radio TOK FM, miesięcznik KINO, magazyn branży audiowizualnej FilmPro, portale internetowe Stopklatka.pl i Onet.pl.

Kopie zniszczone upływem czasu można było doprowadzić do stanu, jaki miały w dniu premiery. A nawet, jak w przypadku ?Sanatorium pod klepsydrą?, do wersji pełniejszej – Witold Sobociński, operator.

Seksmisja

Akcja filmu rozpoczyna się w sierpniu 1991 roku. Telewizja transmituje epokowy eksperyment. Maks i Albert, dwaj śmiałkowie, dobrowolnie poddają się hibernacji. Budzą się dopiero w roku 2044. Od opiekującej się nimi doktor Lamii dowiadują się, że w czasie ich snu wybuchła na Ziemi wojna nuklearna. Jednym z jej efektów było całkowite zniszczenie genów męskich, w związku z czym są obecnie prawdopodobnie jedynymi mężczyznami na planecie…

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...