Scena z bliska w piwnicy

Sztukę pt. ?Audiencja III, czyli Raj Eskimosów? będzie można zobaczyć 15 października o godz. 20.00 w piwnicy Farnej Pod Blaszanym Kurem.

?Audiencja III czyli raj Eskimosów? to sztuka oparta na scenariuszu dramaturga i kompozytora Bogusława Schaeffera, wyreżyserowana przez Janusza Andrzejewskiego (aktora znanego m.in. z desek Teatru Nowego).

Jak to u Schaeffera: skład jest kameralny (sztuka dla dwojga aktorów), jest mnóstwo wariactwa (śmiesznych, inteligentnych dialogów i monologów), i śmieszne to i filozoficzne, a dzieje się pomiędzy Dwojgiem: Nią i Nim. On to prelegent, muzykolog, mądrala,… facet. Ona to jego uczennica, Muza, słodka idiotka, która tak naprawdę przewyższa Go bystrością spostrzeżeń i… mądrością… O przeróżnych aspektach damsko-męskiego dialogu z uczonymi wywodami w tle i z muzyką Mozarta…

Całość spreparowali bardzo sprawnie Janusz Andrzejewski i Izabella Tarasiuk, którzy tworzą mały kameralny teatr zwany Sceną z bliska.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...