ROK PRZESTĘPNY

Nowy film – nakręcony w zeszłym roku, meksykański dramat erotyczny w reżyserii i według scenariusza Michaela Rowe?a, swoją premierę będzie miał dzisiaj wieczorem, w piątek 22 lipca 2011. Opowiada on o burzliwym ustabilzowanym życiu pewnej młodej dziennikarki, a swoją światową premierę miał, niestety jak zwykle, w zeszłym roku, 17 maja 2010.

Historia:

Laura ma 25 lat, jest dziennikarką freelance, mieszka i pracuje w małym mieszkanku w mieście Meksyk. Wszystko w życiu dziewczyny jest szybkie i jednorazowe – jada obiady instant prosto z plastikowego kubka, a smutki odreagowuje ostrym seksem z przypadkowo poznanymi mężczyznami, których przyprowadza do domu. Rodzinę i znajomych mami zaś opowieściami o pasjonującym życiu w wielkim mieście. Pewnego dnia Laura poznaje Arturo, młodego mężczyznę o sadystycznych skłonnościach. Jego preferencje zderzą się z masochistycznymi potrzebami dziewczyny, która swoją mroczną przeszłość odgradza murem milczenia, nawet przed kochankiem. Film jest historią 29 dni z życia Laury aż do ostatniego dnia lutego, który tajemniczo zaznaczyła w kalendarzu.

?ROK PRZESTĘPNY? to jeden z najodważniejszych obyczajowo filmów ostatnich lat, który wywołał sensację na MFF Cannes 2010. Śmiałe sceny erotyczne z udziałem dwojga kochanków, którzy za wszelką cenę chcą zwiększyć własne doznania seksualne przywodzą na myśl ?OSTATNIE TANGO W PARYŻU? Bernardo Bertolucciego czy ?IMPERIUM ZMYSŁóW? Nagisy Oshimy, które w latach 70. wywołały obyczajowy skandal. Reżyser, Michael Rowe, stworzył poruszające studium samotności w wielkim mieście, nie wychodząc ani na chwilę na jego ulice, a tajemniczą i pełną napięcia opowieść o braku miłości do samej siebie puentuje zaskakującym finałem.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...