Reanimacja przedmiotów na Woli

Warsztaty „Re-design. Reanimacja przedmiotów” odbędą się w Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego na Hipodromie na Woli w Poznaniu jutro, w czwartek 22 września 2011, o godz. 16.00. warsztaty te to jedna z ostatnich części projektu ?Wola. Innowacje i Kreacje? organizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego. Wstęp wolny.

Projekt ?Wola. Innowacje i Kreacje? realizowany jest w terminie od maja do 30 października 2011r., na terenie Centrum Wyszkolenia Jeździeckiego Hipodrom ? Wola w Poznaniu. Obejmuje szeroką tematykę designu i promocji kultury innowacji. Rolą wiodącą jest w nim wzornictwo, promocja młodych projektantów i najnowszych trendów światowych w kulturze projektowania. Są to działania wzmacniające wizerunek i rozwój nowoczesnej gospodarki.

Tym razem ?Wola. Innowacje i Kreacje? zaprasza na spotkanie z designem w recyklingowym wydaniu. Podczas warsztatów uczestnicy samodzielnie wykonają wygodny fotel z plastikowej beczki. Wzorem będzie projekt Roberta Pludry i Jakuba Sobiepanka, nagrodzony Grand Prix podczas 5. edycji PRZETWORóW – jednej z najpopularniejszych polskich imprez związanych z designem, ekologią i recyklingiem. Warsztaty pozwolą uczestnikom poznać tajniki unikalnego projektu, który przy wykorzystaniu powszechnie dostępnego materiału pozwala uzyskać niepowtarzalną formę przy zachowaniu zasad zrównoważonej produkcji.

Organizatorzy zapraszają wszystkie osoby, które mają ochotę popracować pod okiem projektanta nad stworzeniem interesującego re.produktu. Uwaga – nie jest wymagane żadne doświadczenie w projektowaniu.

Prowadzenie Robert Pludra – absolwent Wydziału Wzornictwa Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w roku 2010, w którym otrzymał wyróżnienie rektorskie za meblarski dyplom magisterski zrealizowany pod okiem Tomka Rygalika. W latach 2009-2010 odbywał staż w Studiu Rygalik. Członek grup projektowych PG13 oraz Polceramiks. Od 2011 pracuje na wydziale macierzystym jako asystent w Pracowni Projektowania Produktu prof. Jerzego Porębskiego. W lipcu 2011 otworzył przewód doktorski, opierający się na współpracy dyplomowanych projektantów z polskim przemysłem. Zajmuje się projektowaniem produktu, scenografią, i działaniami z pogranicza dizajnu i animacji kultury, prowadząc warsztaty o tematyce projektowej. Jego pasją jest również gra na perkusji.

Dodatkowe informacje i zgłoszenia: info@wolakreacje.pl.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...