Q dla wszystkich

Miasto Poznań oraz Politechniika Poznańska zapraszają na wykład otwarty światowych autorytetów w dziedzinie kompleksowego zarządzania jakością. Będzie on zatytułowany: „Decoding the Code of Excellence” i odbędzie się 25 maja 2011 w godz. 15.30 – 17.00 w Centrum Wykładowo – Konferencyjnym Politechniki Poznańskiej, Aula Magna na ul. Piotrowo 2.

Ci światowi eksperci to: Prof. Su Mi Dahlgaard-Park z Lunds University oraz Prof. Jensa J. Dahlgaarda z Linköping University ze Szwecji. Oboje są uznanymi autorytetami w dziedzinie kompleksowego zarządzania jakością (TQM – Total Quality Management). Są także twórcami szkoły określanej jako Business Excellence, dostarczającej współczesnym przedsiębiorstwom rozwiązań w obszarze zarządzania zorientowanego na osiąganie doskonałości w biznesie.

Jako pierwsi zaproponowali pojęcia learnability, innovability, sustainability jako wyznaczniki funkcjonowania nowoczesnych przedsiębiorstw oraz społeczeństw opartych na wiedzy. Ponadto są organizatorami jednej z największych w świecie konferencji nt. Quality Management and Organisational Development.

Prof. Jens J. Dahlgaard jest przewodniczącym rady naukowej prestiżowego czasopisma “The International Journal of Total Quality Management and Business Excellence?. Ponadto jest także współautorem książki przetłumaczonej na język polski i wydanej w 2004 roku przez PWN pt. ?Podstawy zarządzania jakością? (Fundamentals of TQM). Książka ta znalazła szerokie uznanie w Polsce i stała się jednym z podstawowych podręczników akademickich wykorzystywanych w kształceniu na kierunkach menedżerskich, w szczególności na specjalności Zarządzanie jakością oraz studiach podyplomowych o tej tematyce.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...