Puszczyki i inne sowy książkowe

Już jutro, w środę 15 lutego 2012, o godz. 18.00 w księgarni ?Zysk i S-ka?, która znajduje się w Poznaniu na ul. Wielkiej 10 odbędzie się spotkanie z poznaniakiem Janem Grzegorczykiem i jego nową książką „Puszczyk”. Jest to opowieść o lesie, spokoju, domku na wsi oraz o trupie i to nie jednym. Wstęp wolny.

Jan Grzegorczyk
Urodził się 12 marca 1959 roku w Poznaniu. Jest dziennikarzem i pisarzem, współpracownikiem dominikańskiego pisma ?W drodze”. Studiował polonistykę na UAM w Poznaniu. to autor książek o duchowości i wierze, m.in. trylogii o przypadkach księdza Grosera: ?Adieu”, ?Trufle” i ?Cudze Pole”.

?Puszczyk?
Wydawnictwo: Znak.
Rok wydania: 2012.
Premiera: 26 stycznia.
Stanisław Madej nie wierzy w przypadki, i chociaż ?chodzą one po ludziach?, to zdecydowanie nie tym razem. Najpierw znajduje w lesie wisielca, na temat którego coś może wiedzieć ksiądz, a następnie tegoż właśnie księdza. Wszystko wskazuje, że proboszcz spadł z drabiny, podczas doglądania dziurawego dachu. Dlaczego jednak akurat w ten dzień, w który miał on wyjawić Stanisławowi pewną tajemnice? Dalej akcja zaskakuje, a kryminał jest naprawdę dobry. Jan Grzegorczyk pokazał, że polska wieś wcale nie musi być nudna i zacofana. Że ludzie ją zamieszkujący tworzą ciekawe środowisko, i jak wszędzie, za wszelką cenę strzegą swoich tajemnic.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...