Przepraszający teatr w ramach Malty

?I apologize?, spektakl Giséle Vienne będzie można zobaczyć już w poniedziałek, 4 lipca 2011, o godz. 18.30 w ramach Malta Festival 2011 w pawilonie 61 lub 7a na Międzynarodowych Targach Poznańskich, które mieszczą się na ul. Głogowskiej 14 w Poznaniu (tel. 61 869 2000). 4 lipca to pierwszy dzień Festiwalu i portal poKULTURE.pl zamieści wówczas jego dokładny program.

?I Apologie? to pierwszy całkowicie autorski spektakl Giséle Vienne. To również pierwsza współpraca reżyserki z pisarzem Denisem Cooperem. Przez wiele osób spektakl uważany jest za jeden z najodważniejszych i najważniejszych w jej twórczości. Jego punktem wyjścia jest rekonstrukcja wypadku.

Historia:
Młody mężczyzna reżyseruje mężczyznę i kobietę ? przypominających barokowo-rockowe ikony ? oraz ponad dwadzieścia nastolatków reprezentowanych przez lalki. Za ich pomocą odtwarza kolejne wersje wypadku, próbując dotrzeć do prawdy na temat prawdziwego zdarzenia. Rzeczywistość okazuje się jednak subiektywna, pełna luk, szczelin, które wypełniają nasze fantazje. Gdzie przebiega granica między prawdą a wyobrażeniem? Jak odróżnić fikcję od rzeczywistości? ? to pytania powracające w całej twórczości Vienne.
Czytane przez Dennisa Coopera na scenie monologi i fragmenty poezji pozostają w intymnej relacji z linią muzyczną przedstawienia. Słowa, obrazy, muzyka, działania sceniczne dopełniają się, prowadząc nas ku ciemnym obszarom istnienia, gdzie dominuje pożądanie, śmierć i zbrodnia.

Bilety:
25 i 35 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...