Przekazanie Betlejemskiego Światła Pokoju 2011

W tę niedzielę, 18 grudnia 2011, jak co roku, przybędzie do Poznania Betlejemskie Światło Pokoju z Groty Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem, niesione harcerską sztafetą przez całą Polskę. Na Starym Rynku w Poznaniu zostanie uroczyście przekazane Prezydentowi Miasta oraz mieszkańcom Poznania i wszystkim gościom.

Grota Narodzenia Jezusa Chrystusa w Betlejem

O godzinie 16.00 w Farze Poznańskiej Ks. Biskup Marek Jędraszewski odprawi uroczystą Mszę św. w intencji mieszkańców Miasta, przygotowaną przez Komendę Chorągwi Wielkopolskiej ZHP.

Po Mszy św., ok. godz. 17.15 przeniesione w uroczystym pochodzie na poznański Stary Rynek Betlejemskie Światło Pokoju zostanie przekazane przez harcerzy Prezydentowi Miasta Poznania, a za jego pośrednictwem wszystkim mieszkańcom naszego miasta oraz zaproszonym gościom. Niezwykłe spotkanie na Starym Rynku zakończy świąteczne Błogosławieństwo, którego udzieli wszystkim zgromadzonym Biskup Pomocniczy Archidiecezji Poznańskiej. Strażnicy Miejscy zaniosą dalej płomień z Betlejem do poznańskich szkół, szpitali i Domu Samotnej Matki w Kiekrzu.

Natomiast w dniach 17-18 grudnia (sobota, niedziela) przy scenie głównej na Starym Rynku będzie można nabyć świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. W ten sposób można włączyć się w ideę niesienia pomocy potrzebującym dzieciom, która w tym roku odbywa się pod hasłem: ?Podarujmy dzieciom czas”. Organizatorzy 18. już edycji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom (Caritas) chcą zwrócić szczególną uwagę na problem, jakim jest poczucie osamotnienia dzieci w rodzinach. Poprzez kampanię chcą pokazać, jakie wartości ma dla dziecka rodzina zapewniająca miłość i poczucie bezpieczeństwa.

Betlejemskie Światło Pokoju 2011: ?Światło, który prowadzi?.

10 grudnia 2011 roku w Wiedniu odbyła się uroczystość ekumeniczna wraz z przekazaniem Światła przedstawicielom organizacji skautowych z różnych krajów Europy. Dzień później, 11 grudnia 2011 r. Światło dotarło do Polski. Skauci słowaccy oficjalnie przekazali Betlejemski Płomień podczas uroczystości w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Tego samego dnia Światło dotarło do Krakowa i Częstochowy, by stamtąd rozpocząć swoją drogę przez cały kraj. Betlejemskie Światło Pokoju jest symbolem wzajemnego zrozumienia poszczególnych ludzi i narodów, jest też znakiem nadziei życia pozbawionego konfliktów i waśni. Harcerze, roznosząc Betlejemski Ogień po całym kraju i przekazując go poza granice Polski, niosą pokój oraz ideę braterstwa. Więcej na stronie: www.swiatlo.zhp.pl.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...