„Przebłysk”

Wernisaż, który odbył się w poniedziałek 19.10.2015 o godz. 19.00 otworzył interdyscyplinarną wystawę twórców środowiska poznańskiego, zawodowo związanych z Katedrą Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Artyści o podobnej wrażliwości, bez wzajemnej rywalizacji ukazują to, co ulotne, niedopowiedziane. Ich sztuka jest subtelnym zapisem owej chwili, mgnienia. Na wystawie pokazane zostaną prace malarskie, fotograficzne, rysunkowe, ceramika oraz rzeźba. Otwarcie wystawy uświetnił koncert Michael’a Wilanowskiego
„Przebłysk” Galeria Oko/Ucho, Estrada Poznańska, ul. Masztalarska 8, Poznań Wystawa trwa do 31.10.2015
Koordynator wystawy – Krzysztof Ślachciak Kurator wystawy – Tomasz Jędrzejewski Autor plakatu – Przemysław Tomczak.
Artyści biorący udział w wystawie:
Małgorzata Jędrzejczak ? Tomczak Ukończyła studia na Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych w Poznaniu. Dyplom z ceramiki artystycznej u prof. F. Kruszwickiego oraz projektowania architektury wnętrz u prof. W. Wojciechowskiego. Od 1988 r. do chwili obecnej prowadzi Pracownię Ceramiki i Rzeźby w C.K. Zamek w Poznaniu. Założycielka Grupy Twórczej ?Terrakota? działającej przy Pracowni Ceramiki i Rzeźby w C.K. Zamek w Poznaniu. Swoje dokonania wystawia w Polsce i za granicą.
Tomasz Jędrzejewski Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu. Dyplom z rzeźby w pracowni prof. Danuty Mączak w 2009 roku. Uczestnik wielu wystaw indywidualnych i zbiorowych. Laureat m.in. pierwszej nagrody w Konkursie Małej Formy Rzeźbiarskiej im. prof. Józefa Kopczyńskiego, Nagrody Wojewody Świętokrzyskiego – „Przedwiośnie 34” w Kielcach, Nagrody Wojewody Wielkopolskiego oraz Nagrody Publiczności podczas VIII Salonu Wielkopolskiego, Nagrody Prezydenta Miasta Kielce Grand Prix ?Przedwiośnie 36? w Kielcach, stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Działa w zróżnicowanej materii rzeźbiarskiej, tworząc instalacje, małe formy rzeźbiarskie, obiekty przestrzenne.
Paulina Kowalczyk Ukończyła z wyróżnieniem Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu. Uzyskała dyplom z grafiki warsztatowej w pracowni prof. G. Nowickiego oraz malarstwa i rysunku w pracowni prof. B. Wegnera. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem i muzyką. Od 2006 r. praktykę artystyczną łączy z pracą dydaktyczną. Aktualnie prowadzi zajęcia z malarstwa na Wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej. Brała udział w wystawach zbiorowych i indywidualnych w kraju i zagranicą.
Joanna Stefańska Urodzona w 1966 roku w Poznaniu. Studiowała w latach 1989-1993 w PWSSP w Poznaniu. Uzyskała dyplom z wyróżnieniem w 1993 roku na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego. Stypendystka Ministra Kultury i Sztuki w roku 1992. Tytuł dr sztuki uzyskała w roku 2008. Pracuje w Katedrze Malarstwa, Rysunku, Rzeźby i Sztuk Wizualnych na wydziale Architektury Politechniki Poznańskiej na stanowisku adiunkta. Tworzy w dziedzinie malarstwa, architektury wnętrz i wystawiennictwa. Prezentowała swoje prace z zakresu malarstwa i rysunku na kilkunastu wystawach w Polsce i za granicą. Krzysztof Ślachciak Rocznik 1983, Poznaniak. Absolwent UAM i UE, pasjonat fotografii piktoralnej. Zawodowo prowadzi pracownię fotografii reklamowej Luminix i zajęcia z fotografii dla studentów Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej, a z zamiłowania sekcję fotograficzną koła naukowego EduArt. Brał udział w parunastu wystawach zbiorowych i indywidualnych m.in. we Włoszech i Francji, organizator konkursów, opiekun wystaw studenckich.
Przemysław Tomczak Doktor sztuki. Ukończył PWSSP w Poznaniu na kierunku grafika. Dyplom w pracowni profesora Waldemara Świerzego. Od 1992 roku ? pracownik dydaktyczny w Katedrze Rysunku, Malarstwa, Rzeźby i Sztuk Wizualnych Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej. Związany ze Studiem Edukacji Kaligraf. Swoje prace prezentował na kilkunastu wystawach w Polsce i za granicą. Obecnie Prodziekan ds. kształcenia Wydziału Architektury Politechniki Poznańskiej.
Michael Wilanowski
Urodzony 15.08.1979 r. w Poznaniu. W 2005 r. ukończył studia na Oakland University w Rochester, Michigan, uzyskując dyplom magistra muzyki. W 2007 r. ukończył studia podyplomowe na Cleveland Institute of Music w specjalności śpiew. Muzyką interesował się od najmłodszych lat. Obecnie uczy angielskiego, muzyki, śpiewu i gry na różnorodnych instrumentach. W wolnych chwilach komponuje, śpiewa a także uprawia różnorodne dyscypliny sportu, w tym wspinaczkę, bieganie, pływanie.

x

Zobasz także

Jak Paderewski do Poznania

Liczni pasażerowie na poznańskim Dworcu Głównym PKP w Poznaniu byli w niedziele 15 grudnia, grubo ...