Proza Pilcha na scenie

Adam Ferency wystąpi w Auli Artis w Poznaniu 10.04.2019r o 17:30 i 20:00 ze sztuką „Dziennik Przebudzenia” na motywach „Dziennika” i „Drugiego dziennika” Jerzego Pilcha. Scenariusz autorstwa Magdy Kupryjanowicz, reżyseria Adama Ferencego. Na scenie obok Adama Ferencego zobaczymy Joannę Kosierkiewicz.

„Dziennik przebudzenia” to spektakl, w którym świetna proza Jerzego Pilcha spotyka się z wybitnym aktorstwem Adama Ferencego. Choć dotyka tematów przykrych i ostatecznych, tryska poczuciem humoru, sarkazmem i ironią zachowując styl pisania Jerzego Pilcha – zabawny, barwny i inteligentny. Nie jest to bowiem lament nad ciężką sytuacją człowieka chorego, ale bardziej obraz pojedynku z losem. Ferency słowami Pilcha ironicznie komentuje swą słabość i nieporadność, dostrzega humorystyczne strony tego, co go spotyka. A dzięki doskonałej grze aktora, idealne frazy Pilcha mogą stać się ważną dla każdego chwilą namysłu, refleksji i odkrycia nowych, po prostu innych barw codzienności. To zarazem lekcja pokory i cierpliwości i nabierania dystansu do tego co przynosi los. A humor z odpowiednią dawką autoironii pomaga kroczyć dalej na przekór wszystkiemu.
Adam Ferency nie często gości w Poznaniu. Zatem nie można przegapić szansy by zobaczyć tego znakomitego aktora na scenie, tym bardziej, że przemówi do nas prozą, wyjątkowo cenionego pisarza, Jerzego Pilcha!

x

Zobasz także

Tydzień filmu niemieckiego

29 listopada w Kinie Muza w Poznaniu rozpocznie się kolejna edycja Tygodnia Filmu Niemieckiego! Pokażemy ...