Próby w sobotę

W sobotę, 9 kwietnia. 2011 o godz. 19.05 w Sali 322a Centrum Kultury Zamek w Poznaniu Studio Teatralne „Próby” wystawi spektakl Stanisława Ignacego Witkiewicza, jego czarną komedię, pt. „Wariat i zakonnica”. Reżyserii tym razem i jak zwykle podjął się pan Bogdan Żyłkowski. Kostiumami zajęła się pani Julia Luźny. Wstęp wolny.

Studio Teatralne „Próby”

Tekst „Wariata i zakonnicy”, rozbawi na pewno wszystkich fanów suspensu w stylu angielskim. Rzecz dzieje się nie gdzie indziej, tylko w domu wariatów. Mamy tam Mieczysława Walpurga, który jest … poetą demonicznym, raczej grafomanem niż poetą, jak to u schyłku stylu Młodej Polski często bywało. Uwodzi on młodziutką zakonnicę, która trafiła do zakonu po śmierci żonatego kochanka, z którym praktykowała wiersze Mieczysława Walpurga w funkcji stymulatorów żądzy.

Teraz wracamy do poety – uśmiercił on własną kochankę i kurują go dwaj psychiatrzy – lekko zwariowany psychoanalityk Grün i konwencjonalista Burdygiel, którego Mieczysław Walpurg zabija kwadrans później ciosem ołówka w skroń. Wszystkiemu przygląda się przełożona zakonu, kaleka, siostra Barbara, która po pierwsze zrywa w finale spektaklu habit, a po drugie zrywa się na równe nogi, by przeistoczyć się w roztańczonego demona seksu w niezwykle odważnym kostiumie sado-maso. Uff! Może być ciekawie.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...