Premierowa „Volta”

W studio Polskiego Teatru Tańca trwają przygotowania do kolejnej premiery będącej efektem ścisłej współpracy choreografa z kompozytorem. Po spektaklu ?Architektura światła? swoją premierę będzie miało przedstawienie ?Volta? w choreografii I solisty PTT Andrzeja Adamczaka. Muzykę do niego stworzył młody poznański artysta ? Iwo Borkowicz, współzałożyciel grupy The Ploy, tworzącej utwory z pogranicza alternatywnego rocka, popu i elektroniki.
Premiera spektaklu ?Volta? odbędzie się 7 i 8 grudnia 2013 r. o godz. 20.00 w MP2 na Międzynarodowych Targach Poznańskich. Jak mówi sam choreograf, jednym z założeń ?Volty? jest pokazanie przemian, które zachodzą w jednostce podczas konfrontacji z grupą. Lęk przed alienacją oraz strach przed wejściem w bliską relację to dwa bieguny postaw, między którymi oscylują bohaterowie powstającego przedstawienia.
?Volta? poddaje analizie mechanizmy kierujące ludźmi podczas podejmowania kluczowych decyzji, które w sposób nieodwracalny wpływają na ich dalsze losy i miejsce w społeczeństwie.
8 grudnia premiera spektaklu ?Volta? będzie połączona z premierą IX odcinka projektu jubileuszowego ?XL. Polski Teatr Tańca wczoraj i dziś? pt. ?Pora na CARPE DIEM? w choreografii Ewy Wycichowskiej. Przedstawienie będzie prezentowało fragmenty przedstawień Polskiego Teatru Tańca z lat 2005-2009. Bilety na spektakle można nabywać w impresariacie PTT (ul. Kozia 4) oraz na stronie: http://zaproszenia.ptt-poznan.pl/. Cena biletów: 30/50zł .
Spektakl ?Volta? powstaje przy wsparciu finansowym Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu „Agon. Program zamówień kompozytorsko-choreograficznych”.
fot. Mikołaj Kleczewski

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...