Premiera horroru muzycznego

?DWA REMBRANTY W OGRODZIE? to sensacyjna komedia dokumentalna z roku 1979. ?MILLHAVEN? z kolei jest horrorem animowanym, a tym co go wyróżnia jest jego oprawa muzyczna. Oba te obrazy oglądać będzie można od 25 lutego 2011 tylko i wyłącznie w kinach studyjnych.

MILLHAVEN

To też błyskotliwy debiut kinowy Bartka Kulasa, dla którego inspiracją i osią narracyjną stała się psychodeliczna ballada ?The Curse of Millhaven? Nicka Cave’a, tutaj w hipnotyzującym wykonaniu Katarzyny Groniec.
Ta prawdziwa animowana perełka przedstawia makabryczną, momentami surrealistyczną historię piętnastoletniej Loretty, którą szarość życia w prowincjonalnym i bezbarwnym miasteczku zainspirowała do morderczego tańca. W końcu, jak niewinnie wyśpiewuje sama bohaterka: „Nie znasz dnia ani godziny”.

DWA REMBRANTY W OGRODZIE

Jest to koprodukcja polsko – niemiecka wyreżyserowana przez mieszkającego w Szwecji mistrza dokumentu Jerzego Śladowskiego. Stał się filmem otwarcia 50. Krakowskiego Festiwalu Filmowego. Jest to wybuchowa mieszanka gatunkowa w porywającej historii rodzinnej.
Mieszkali w okazałej kamienicy przy ulicy Gdańskiej w Łodzi. Mieli świetnie prosperującą fabrykę wyrobów gumowych, kiedy zaskoczyła ich wojna. W ostatniej chwili udało im się wyemigrować z Polski. Dziś wnukowie ocalałych Żydów przyjeżdżają do rodzinnego miasta w poszukiwaniu kosztowności podobno zakopanych przez ich dziadka tuż przed ucieczką. Niestety, obecnie rodzinna kamienica jest budynkiem wojskowym. Czy bohaterowie w poszukiwaniu rodzinnego skarbu będą musieli stawić czoła polskiej armii?

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...