Poznańskie Święto Plonów

W niedzielę, 5 września 2010, w Poznaniu będzie miało miejsce Święto Plonów. Poznańskie dożynki odbędą się na terenie boiska przy ul. Gospodarskiej, Poznań Szczepankowo-Spławie.

Poznańskie Święto Plonów rozpocznie się o godzinie 13.00 mszą św. w kościele pw. św. Andrzeja Apostoła przy ul. Spławie. Po mszy korowód dożynkowy przejdzie na miejsce imprezy, gdzie na uczestników dożynek czekać będzie wiele atrakcji: m.in. pokazy tradycyjnych obrzędów dożynkowych w wykonaniu Zespołu Pieśni Tańca Ludowego „Żeńcy Wielkopolscy”, występy artystyczne, wystawa sprzętu rolniczego. Wystąpią m.in.: zespół wokalny Stokrotki, kabaret Chyba, zespół Drink-Team, zespół Żuki & Roll Band.

Podczas imprezy Państwowa Straż Pożarna zaprezentuje samochody wykorzystywane w akcjach ratowniczo-gaśniczych, a w pokazach udzielania pierwszej pomocy będzie można zobaczyć Drużynę Ratowniczą WOPR Poznań Malta. Podczas dożynek zaprezentują się też patrol konny oraz psy wykorzystywane w akcjach operacyjnych prowadzonych przez Policję. Dla dzieci przewidziano konkursy popularyzujące zasady bezpieczeństwa na drogach, podczas zabawy, w miejscu zamieszkania i w szkole, spotkania z Pyrkiem, będzie też plac zabaw i możliwość przejażdżki zaprzęgiem konnym.

Firma KIA wystawi samochody dostawcze, a Wielkopolski Związek Pszczelarzy pokaże ul z rojem pszczół oraz bogatą ofertę miodów z pasieki i innych produktów pszczelarskich, które będzie można kupić. Na stoisku Urzędu Statystycznego w Poznaniu będzie można uzyskać informację i materiały dotyczące Powszechnego Spisy Rolnego, który rozpoczął się 1 września w całej Polsce. Natomiast Towarzystwo Wioślarskie udostępni wszystkim dbającym o kondycję fizyczną trenażery wioślarskie.

Na Święcie Plonów nie zabraknie stoisk ze: słodyczami, lodami, goframi, watą cukrową, napojami oraz dobrze zaopatrzonego bufetu. A na zakończenie – tradycyjna zabawa taneczna przy największych przebojach lat 80., 90. i 2000, która potrwa do godz. 22.00.

Dojazd autobusem nr 54 z dworca Rataje.

Organizatorzy dożynek:
Miejski Związek Kółek Rolniczych i Organizacji Rolniczych
Kółko Rolnicze Szczepankowo
Wydział Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej Urzędu Miasta Poznania

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...