Poznańskie Koziołki Marty Guśniowskiej

W niedzielę, 31 X 2010, o godz. 17.00, w Teatrze Animacji będzie miała miejsce pewna bardzo kozia prapremiera pewnej bardzo koziej legendy poznańskiej.

Poznaniacy i turyści przyjeżdżający do naszego miasta w samo południe chcą znaleźć się na Starym Rynku, u stóp Ratusza. Po co? Aby z zadartymi do góry głowami śledzić zmagania trykających się koziołków-urwisów, które pojawiają się na wieży ratuszowej dokładnie z wybiciem godziny dwunastej. Ale skąd one tam się wzięły?

Trzeba nam odwołać się do legendy o poznańskich koziołkach. Jej uwspółcześniona, przewrotna wersja napisana została przez znaną, lubianą autorkę sztuk dla dzieci i młodzieży ? Martę Guśniowską. Dramatopisarka i twórcy spektaklu proponują dość niezwykłe spotkanie historii z dniem dzisiejszym miasta. Barwni, niebanalni bohaterowie, dowcipne dialogi, wesołe piosenki, żywe tempo akcji gwarantują znakomitą zabawę. Tradycja, dawne obyczaje łączą się ze współczesnym, pospiesznym nurtem życia, w którym zanurzeni jesteśmy wszyscy ? i dzieci i dorośli. ?Poznańskie Koziołki? powstały z myślą o promocji Miasta Poznania, jego kultury i obyczajów, tradycji w Polsce i Europie. Prezentacja premiery wpisuje się w projekt Poznań Europejska Stolicą Kultury 2016. Sztuka skierowana jest do młodszych widzów.

Informacje:
Inscenizacja i reżyseria ? Janusz Ryl-Krystianowski
Scenografia ? Jacek Zagajewski
Muzyka ? Robert Łuczak
Choreografia ? Władysław Janicki

Obsada:
Marta Wesołowska
Elżbieta Węgrzyn
Sylwia Zajkowska
Marcin Chomicki
Krzysztof Dutkiewicz
Marcin Ryl-Krystianowski

Premiera doskonale wpisuje się nam w artykuł o poznańskich koziołkach, który zamieściłł ostatnio na portalu poKULTURE.pl nasz dziennikarz, Kajetan Cichołowski.

x

Zobasz także

ICH CZWORO Gabrieli Zapolskiej

26 maja w Teatrze Wielkim podwójna dawka spektaklu „Ich czworo” w reżyserii Jerzego Stuhra. Na ...