Poznański Klub Podróżnika po afrykańsku

W związku z odbywającym się VI Festiwalem Filmów Afryki Afrykanera, Klub Podróżnika zaprasza na pokaz slajdów i spotkanie z Olą Bednarską. Spotkanie zatytułowane będzie „250 dni muzungu na Czarnym Lądzie”, a odbędzie się 2 czerwca 2011, w godz. 18.00 ? 19.30 w Kinie Muza mieszczącym się przy ul. Św. Marcin 30 (tel 61 852 34 03).

8 miesięcy w drodze, dziesiątki tysięcy kilometrów pokonanych w przeładowanych do granic autobusach, minibusach, ciężarówkach i rozpadających się na części buszowych taksówkach po chyba najgorszych drogach świata, ale przede wszystkim setki spotkanych ludzi, oszołamiające piękno przyrody, dzikie zwierzęta na wyciągnięcie ręki i historia ludzkości ujrzana w czarnych, plemiennych oczach, gorąca jak słońce gościnność, uśmiechy szerokie jak sawanna, różnorodność kultur, tradycji i obyczajów tak wielka, jak bezkresna Sahara. Wschód i zachód Czarnego Lądu zamknięte w jednym doświadczeniu, od Kairu przez Nairobi do Lilongwe w Malawi, od Akry przez Bamako do białej Casablanki.

Ola Bednarska to z zawodu tłumacz i pilot wycieczek i jednocześnie całym sercem podróżnik. Zafascynowana jest różnorodnością świata, a najbardziej pięknem jego mieszkańców. Pani Ola w Algierii spędziła pięć lat dzieciństwa i tam połknęła bakcyla podróży. Potem były wyprawy po Polsce, prawie cała Europa zjechana autostopem. Pani Ola wielokrotnie odwiedziła Indie, Nepal i Peru. W 2008 roku natomiast spełniła swoje wielkie marzenie o Afryce i podróżowała po niej samotnie przez osiem miesięcy. Takie to są koleje losu, że dziś marzy tylko o tym, by ponownie tam powrócić.

Wstęp:
5 zł. Organizatorzy nie przyjmują rezerwacji.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...