Poznański Dzień Fotografii II

W tę sobotę, 14 stycznia 2012, w godz. 11.00 ? 19.00 w Uniwersytecie Przyrodniczym przy ul. Wojska Polskiego 28 w Poznaniu (tel. 61 848-72-00) miejsce mieć będzie drugie już coroczne święto fotografii. Sukces pierwszej edycji Poznańskiego Dnia Fotografii zachęcił organizatorów do zorganizowania kolejnej. Zebrane doświadczenie zaowocowało nowymi pomysłami, które będą się pewnie podobać. Wstęp wolny.

Poznański Dzień Fotografii poprzedzać będą akcje:

  • otwarty konkurs fotograficzny ?Przyroda w obiektywie?. Finał konkursu i rozdanie atrakcyjnych nagród odbędzie się o godz. 17.00.
  • wystawa fotografii przyrodniczej autorstwa członków ZPFP OW (Związek Polskich Fotografów Przyrody – Okręg Wielkopolski ) w wybranych miejscach na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu:
  1. Kolegium Maximum ? ul. Wojska Polskiego 28,
  2. Biblioteka Główna UP w Poznaniu ? ul. Witosa 45

Idea PDF

Promowanie zdjęć, szczególnie przyrodniczych i podróżniczych oraz zasygnalizowanie problemu jakim jest konieczność ochrony przyrody jako dziedzictwa narodowego i światowego. Jednak pokazy zaproszonych gości nie ograniczają się tylko do tych dwóch dziedzin fotografii. Prezentowane prelekcje ukazują zupełnie inne ?światy?, tak różne od naszego pojęcia normalności. Poprzez globalizację świat staje się coraz mniejszy ? jednak zachowały się zakątki na ziemi, gdzie człowiek dociera rzadko lub z wielkim trudem. Takie miejsca zostaną na PDF-ie zaprezentowane.

W programie:

1. Pokazy diaporam, zdjęć oraz wystawa nagrodzonych prac wyłonionych w konkursie fotografii przyrodniczej „Przyroda w obiektywie”.
2. Prelekcje zaproszonych gości, którzy zaprezentują własne prace i opowiedzą o swoich podróżach, plenerach, twórczych poszukiwaniach fotograficznych.
3. Dodatkowe atrakcje:
– stoisko wiodących producentów obiektywów,
– możliwość wypożyczenia i testowania obiektywów,
– porady jak zrobić wydruki zdjęć wysokiej jakości.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...