Poznańska Noc Muzeów

W nocy z soboty na niedzielę, 16 maja, trwać będzie w Poznaniu Noc Muzeów. Poznańskie placówki zapraszają zwiedzających od 17.00 do 1.00 w nocy. Wstęp wszędzie wolny.Muzea oferują bezpłatny dostęp do swoich zbiorów, ale przecież to nie jest jedyny powód oczekiwania w długich kolejkach na wejście. Odpowiedź jest prosta. W tę jedyną noc, oprócz stałych ekspozycji, można obejrzeć specjalnie przygotowane wystawy, posłuchać wykładów, uczestniczyć w pokazach, warsztatach, koncertach, projekcjach filmów. Oferta jest tak bogata, że nie sposób nadążyć ze wszystkim, należy wybrać najbardziej interesujące dla siebie propozycje.
Muzeum Narodowe zaprasza między innymi na wykłady o portretach trumiennych, o pejzażach malowanych w XIX wieku, o malarstwie okresu oświecenia. Studenci historii sztuki spotkają się ze zwiedzającymi przy obrazach. Propozycja ta jest doskonałą sposobnością nauki poznawania i rozumienia malarstwa, jego miejsca, roli i znaczenia.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...