Poznań gospodarzem wystawy ACT Responsible

Mieszkańcy Poznania będą mogli obejrzeć najlepsze międzynarodowe kampanie społeczne poświęcone ekologii, zrównoważonemu rozwojowi oraz ochronie środowiska. 21 września na Starym Rynku zostanie otwarta wystawa ACT Responsible. Ekspozycja jest częścią projektu REACT FOR WORLD.

Wystawa ACT Responsible to prezentacja najlepszych przykładów połączenia marketingu, komunikacji i biznesu we wspieraniu najistotniejszych zagadnień społecznych współczesnego świata. Obrazy towarzyszące międzynarodowym kampaniom społecznym można oglądać w najważniejszych polskich miastach. We wrześniu wystawa swoją wędrówkę rozpoczęła w Gdańsku. Jej kolejnym przystankiem będzie Poznań ? miasto, które z powodzeniem realizuje szereg projektów proekologicznych, udowadniając tym samym, że rozwój i postęp mogą iść w parze z dbaniem o środowisko naturalne i dobrą atmosferę życia.

Obrazy, które będzie można obejrzeć w ramach wystawy ACT Responsible, to w większości kampanie społeczne i ekologiczne, uhonorowane w międzynarodowych konkursach m.in. Cannes Lions, Golden Drum Awards, Clio Awards. Udostępnienie ich szerszej publiczności ma na celu przede wszystkim promocję edukacji społecznej i zwrócenie uwagi na korzyści płynące z inwestowania w odpowiedzialność społeczną i zrównoważony rozwój.

W Poznaniu ekspozycja ACT Responsible stanie na Starym Rynku, tuż obok Galerii Miejskiej Arsenał. Wystawa będzie dostępna przez dwa tygodnie. Jej otwarcie odbędzie się 21 września o godz. 12.30.

ACT Responsible jest częścią projektu REACT FOR WORLD, którego celem jest promowanie i inspirowanie odpowiedzialnej komunikacji na rzecz zrównoważonego i sprawiedliwego rozwoju oraz odpowiedzialności społecznej.

Wystawa została objęta Patronatem Honorowym Ambasady Królestwa Danii oraz Ambasady Królestwa Szwecji. Mecenasem wystawy jest Bank PKO BP. Wsparcie merytoryczne wystawy zapewniają WWF Polska, UNICEF Polska, Fundacja Nasza Ziemia oraz Stowarzyszenie Wiosna.

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...