Polski Teatr Tańca w Chinach

Chiny to 40 kraj na mapie świata, w którym zaprezentuje swoje spektakle Polski Teatr Tańca pod dyrekcją prof. Ewy Wycichowskiej. 21 i 22 września 2011 na międzynarodowym Beijing Fringe Festival poznańscy tancerze pokażą ?Już się zmierzcha? do muzyki H. M. Góreckiego, w choreografii Ewy Wycichowskiej oraz ?Wo?man w pomidorach? izraelskiego choreografa Yossi Berga.


?Wo?man w pomidorach?

Formuła pekińskiego festiwalu powstała w oparciu o współpracę z Edynburgiem i Awinionem i do tych właśnie wzorców programowych nawiązuje. W trakcie trwającego ponad dwa tygodnie Beijing Fring (9 ? 25 września 2011) zostanie pokazanych ponad 100 międzynarodowych produkcji artystycznych.

Udziałowi Polskiego Teatru Tańca w projekcie Beijing Fringe Festival patronuje Instytut Adama Mickiewicza, wspiera go także Ambasada RP w Pekinie, która w ramach Tygodnia Polskiej Sztuki organizuje dodatkowe spotkania, wykłady i prezentacje poświęcone dorobkowi artystycznemu poznańskiego zespołu.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...