Podróż głupców na Zamku

W najbliższy poniedziałek, 5 września 2011, o godz. 19.00 w Centrum Kultury Zamek na ul. Święty Marcin 80/82 w Poznaniu (tel. 61 64 65 200 ) w tamtejszej Sali pod Zegarem zobaczyć będzie można międzynarodowy spektakl, właściwie performance teatralny zatytułowany ?The Journey of Fools?.

?The Journey of Fools?
Jest inspirowany malarstwem Hieronima Boscha, którego obraz ?Statek głupców? stał się początkiem nowej formy artystycznych i społecznych poszukiwań reżysera greckiego teatru ATROPOS ? Stamatisa Efstathiou.

Jednak jest to także nazwa projektu, który realizowany był w kilku ośrodkach teatralnych w Polsce, Danii i Bułgarii, którego efektem w końcu stał się prezentowany spektakl z udziałem międzynarodowych artystów. Projekt przyjął formę podróży, która nigdy się nie kończy zmieniając formy, w odniesieniu do miejsca, sposobu podróżowania czy przeznaczenia ludzi, którzy do niego dołączyli, dąży do zbadania kilku podstawowych sprzeczności i egzystencjalnych poziomów ludzkiej natury: poprzez zbliżanie, dotykanie, a nawet przekraczanie subtelnych granic logiki i szaleństwa, indywidualnych i społecznych konwencji, lekkości i powagi, samotności i integracji społecznej, świętości i profanacji.

Bilety:
10 zł, a będą one dostępne przed spektaklem.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...