Paryż w kinie „Muza”

W środę, 29 lutego 2012, o godz. 19:00 w kinie Muza na ul. Święty Marcin 30 (tel 61 852 34 03), będzie można wziąć udział w drugiej edycji MAGIC PARIS, czyli programu złożonego z najlepszych francuskich filmów krótkometrażowych. Popularny mit brzmi tak: ?Paryż równa się romans”, jednak opowieści o Magicznym Paryżu pokazują, że wcale nie jest to takie proste.

Pokaz zorganizowała Fundacja ?Ad Arte?. Pierwsze wydanie ?Magic Paris” zjeździło w 2010 roku całą Polskę, zaskarbiając sobie uznanie widzów, gdziekolwiek zawitało. Dlatego właśnie przygotowano dla wszystkich chętnych kolejną dawkę francuskich specjałów.

Program:

  • ?ALLONS-Y! ALLONZO!?

Reż. Camille Moulin-Dupré / 2009 / 8′
Stary mężczyzna z białym psem czyta gazetę na nadmorskiej promenadzie. Idyllę przerywa pojawienie się pięknej kobiety. Ruszając za nią w pogoń bohater trafia do animowanego świata. Hołd dla Jeana-Paula Belmondo.

  • ?BAGATELLE?

Reż. Christophe Switzer / 2007 / 10′
Najbardziej romantyczna metoda restauracyjnego oszustwa… Rozmawiająca para wchodzi do baru. Dyskusja rozkręca się, mężczyzna pada na kolana w oczekiwaniu na odpowiedź kobiety. W sytuację angażuje się cały lokal…

  • ?A CE SOIR?

Reż. Olivia Basset / 2009 / 8′
Para budzi się i rozpoczyna codzienne, rutynowe czynności. Niespodziewany brak czegoś zmusi ich jednak do zmiany przyzwyczajeń… Film o tym, jak małe ziarenko piasku może zakłócić przebieg skrupulatnie zaplanowanego porannego rytuału.

  • ?LE PLAT A GRATIN?

Reż. Rodolphe Tissot / 2006 / 14′
O czym marzy w wolnym czasie młody, atrakcyjny Paryżanin? Laurent, zwykły urzędnik, wiedzie spokojne życie z żoną i dzieckiem. Pewnego dnia zauważa ogłoszenie, które zmieni jego życie… Występuje: Grégoire Leprince-Ringuet.

  • ?DIVA ET PIANISTE?

Reż. Martin Le Gall / 2000 / 15′
Lekarze są pewni: diwa już nigdy nie zaśpiewa. Straciła głos. Wokalistka i jej pianista, zmuszeni do anulowania szeregu występów, ruszają w drogę. Dla tej dziwnej pary – mizantropa za klawiaturą i niemej, puszystej śpiewaczki – najważniejsze to być razem.

  • ?EN ATTENDANT QUE LA PLUIE CESSE?

Reż. Charlotte Joulia / 2009 / 9′
Paryż, lato. Niespodziewanie rozpętała się burza z piorunami. Kobieta i mężczyzna stają się zakładnikami wszechmocnej natury, atakującej ich i całe miasto.

  • ?HEURES CREUSES?

Reż. Sebastien Sort / 2003 / 23′
Franck prowadzi dość nudny żywot. Pewnego dnia znajduje na chodniku przed domem antyczny zegarek. Nic w tym dziwnego. Ale następnego dnia ulicę wypełniają plakaty – informacja o nagrodzie dla znalazcy zgubionego zegarka. Franck zaczyna zastanawiać się, ile w rzeczywistości wart jest przedmiot…

  • ?NE M’OUBLIE PAS?

Reż. Katia Grivot / 2009 / 19′
Co zapamiętujemy na zawsze z historii miłosnej – pierwsze spojrzenie, pierwszy pocałunek, czy pierwszy taniec? 70-letni Max dzień po dniu traci wspomnienia. Żeby pomóc mu w pamiętaniu rozproszonych faktów, jego żona zostawia mu notatki. A w każdą niedzielę przygotowuje ponowne pierwsze spotkanie z miłością swojego życia…

Bilety:

18 i 15 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...