Otwarty Urząd Miasta Poznania

W sobotę, 18 grudnia o 10.00 oraz we wtorek 28 o 16.00 chętni mogą zwiedzić budynek Urzędu Miasta przy pl. Kolegiackim 17. Wycieczka jest bezpłatna.

Budynek Urzędu Miasta przy placu Kolegiackim budzi zainteresowanie mieszkańców nie tylko ze względu na swoją historię, ale i obecne wykorzystanie. Mieszkańcy pytają, jak wyglądają sale reprezentacyjne Urzędu, a jak gabinet prezydenta, gdzie podejmowani są honorowi goście i koronowane głowy, czy istnieją tajne przejścia, itd.

Wycieczkę oprowadzać będą dwaj przewodnicy: jeden opowie o historii obiektu, drugi przedstawi współczesne funkcje poszczególnych sal. Uczestnicy wycieczki zobaczą m.in. najstarsze, oryginalne okno z 1730 roku, odkryte przypadkiem podczas remontu, sale reprezentacyjne, salonik prezydencki, a nawet będą mogli zrobić sobie zdjęcie przy biurku prezydenta. Być może również, podczas zwiedzania sali sesyjnej, będą mogli wziąć udział w specjalnie dla nich zaaranżowanym głosowaniu.

Szczegóły:
Zbiórka na dziedzińcu przed Urzędem., ale chętni proszeni są o zapisywanie się za pośrednictwem call center od poniedziałku do piątku w godz. pracy Urzędu, tel. 61 646 33 44. Liczba miejsc jest ograniczona!

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...