Oscary po poznańsku

W tym roku Oscary po raz 83. zostały rozdane w Kodak Theatre w Hollywood w tą niedzielę, 27 lutego 2011. Wielkimi zwycięzcami okazały się filmy „Jak zostać królem?” i „Incepcja”. My natomiat chcielibyśmy pionformować o pewnym oscarowym wydarzeniu tu, w Poznaniu. We wtorek, 8 marca 2011, o godz.19.30 w kinie Muza będzie można obejrzeć film o Amerykańskiej Akademii Filmowej.

„And the Oscar goes to…”, te słowa wypowiadane przez największe gwiazdy złotego ekranu słyszymy co roku, a tym razem, w roku 2011, usłyszeliśmy je 27 lutego. Wielkimi wygranymi były, o czym już wiemy, „Jak zostać królem?” i „Incepcja”. Właśnie z tej okazji DKF KAMERA proponuje swoim widzom wspólną podróż w meandry Amerykańskiej Akademii Filmowej. W Dzień Kobiet w Muzie będzie można spotkać się i podyskutować o tych legendarnych nagrodach, poszukać odpowiedzi na takie pytania jak: Co to znaczy Oskar?, albo: Czy faktycznie Oskary są tak prestiżowe?

Tytuły dwóch filmów które zostaną pokazane w czasie spotkania do końca pozostaną zagadką. Wszystko zależy od typów akademii… i DKF-u KAMERA… Na pewno nikt nie będzie zawiedzony.

Bilety:
Karnet na 2 seanse: 20 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...