Nowa REBank Cafe i Bieługa

Wydawnictwo GREMEDIA już jakiś czas temu podpisało umowę z Zarządem Komunalnych Zasobów Lokalowych na wynajęcie lokalu przy pl. Cyryla Ratajskiego 10 w Poznaniu. Powstaje tam teraz nowy lokal kawiarniano-klubowo-restauracyjny. Jest to klub biznesowy dla środowiska deweloperskiego. Jego planowane otwarcie to początek roku 2012.

REBank CAFE

Jest to ogólnodostępna kawiarnia dla klientów popytowych z najwyższej jakości kawą Arabica, aromatyczną herbatą i czekoladą, serwowaną wraz z oryginalnymi przekąskami. Kawiarnia ugościć może 28 osób. Na ścianach REBank CAFE zawisnąć mają postery deweloperów oraz firm z branży nieruchomości, dostarczających różnorodnych usług dla tego rynku. Cały bowiem lokal zaaranżowany jest w klimacie nieruchomości i inwestycji. Stanowi też jedyne takie miejsce w Wielkopolsce, a może również i w Polsce.

?Caviarnia Beluga?

W ramach REBank CAFE działać ma też restauracja, której nazwa kojarzyć ma się z czarnym kawiorem z bardzo dużej wędrownej ryby z gatunku jesiotrowatych, Bieługi, który na świecie uważany jest za przysmak. ?Caviarnia Beluga? ma poza tym wspaniałego kucharza, Jana Babczyszyna ? nie tego z ?Pod Pretekstem? – który z kolei robi najlepsze zupy pod słońcem. Restauracja serwować będzie kuchnię japońską, bazującą jednak na wybranych elementach kuchni rosyjskiej. Będzie też pełną kontrastów niespodzianką dla podniebienia i zaskoczeniem dla oczu. Ponadto w lokalu serwowany ma być specjalnie wyselekcjonowany wybór win z hiszpańskich winiarni i innych alkoholi. Restauracja to przykład tzw. ?fusion kitchen?, czyli kuchni łączącej różnorodne, orientalne smaki.

?Caviarnia Beluga? będzie poza tym swoistym Klubem Dewelopera, czyli ?Brokerage Club?. Zwykle taki klub jest ? i tu uwaga ? niedostępny dla ludzi z ulicy – trzeba mieć bowiem kartę klubową, aby móc skorzystać z oferty restauracyjnej. Dlatego w restauracji będą się również odbywały spotkania dla ludzi różnych grup zawodowych, np.: rzeczoznawców, zarządców, projektantów, komorników. Spotkania te – najczęściej prelekcje albo dyskusje – umożliwią na pewno nawiązanie nowych kontaktów biznesowych, bądź też zacieśnienie, a ewentualnie rozluźnienie – oby nie! – relacji już istniejących.

Restauracja będzie mogła ugościć 21 osób i będzie dostępna wyłącznie poprzez system rezerwacji dla członków ?Brokerage Club?.

Oba lokale i prace wykończeniowe

Aktualnie kończą się jeszcze ostatnie prace remontowe. Większość tych prac wykonała firma ITT Stolarka Budowlana. Z kolei nowe płytki dostarczy Centrum Ceramiki Terrano, a osprzęt elektroinstalacyjny: gniazda – firma Legrand, meble – firma Kinnarps, szkło – Centrum Szkła Hartowanego SOEKO i ceramikę łazienkową – ROCA.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...