Nowa aktorka w Teatrze Polskim

W Teatrze Polskim w Poznaniu po raz pierwszy Agnieszka Findysz wystąpi w czytaniu scenicznym ?Milczenie Simone? Jacka Góreckiego (opieka reżyserska: Agata Biziuk), które odbędzie się 6 września w ramach finału konkursu dramaturgicznego Metafory Rzeczywistości 2014. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie (specjalizacja wokalno-estradowa, 2010) oraz Summer Intensive Program w Instytucie Teatralnym i Filmowym Lee Strasberga w Nowym Jorku (2011). Ukończyła I stopień Państwowej Szkoły Muzycznej im. I. J. Paderewskiego w Krośnie (klasa gitary i fortepianu). Zagrała w trzech spektaklach dyplomowych: ?Amerykański sen? w reż. Mieczysława Grąbki, ?Giganci z gór? Luigiego Pirandello w reż. Jerzego Stuhra oraz ?Próby? w reż. Pawła Miśkiewicza i Macieja Podstawnego (spektakl otrzymał I nagrodę zespołową na Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi w 2010 roku).

W czasie studiów zadebiutowała w Teatrze 38 w Krakowie rolą Matki w spektaklu ?Godzin prawie 24? na podstawie dramatu ?O mój Tato biedny Tato, Mama powiesiła cię w szafie na śmierć, a mnie się serce kraje na ćwierć? Arthura Lee Kopita (adaptacja i reż. Szymon Budzyk). Na III roku PWST otrzymała propozycję roli Góralki w przedstawieniu pt. ?Wariacje Tischnerowskie. Kabaret filozoficzny? Artura Barona Więcka w reż. autora (Krakowski Teatr Scena STU). Od zawsze inspirowały ją kobiety oraz ich olbrzymia siła. Wspólnie z reżyserką Karoliną Górecką stworzyła monodram pt. ?Ocean?, który prezentowany był w Teatrze Łaźnia Nowa i Teatrze KTO w Krakowie oraz na Międzynarodowym Festiwalu Działań Teatralnych i Plastycznych ?Zdarzenia? w Tczewie w 2009 roku. Brała udział w wielu projektach i warsztatach, m.in. w międzynarodowym projekcie ?Summer Theater Carousel? w Theater Brett w Wiedniu (reż. Niki Brettschneider) oraz w polsko-rosyjskich warsztatach organizowanych przez Teatr Nowy w Krakowie, a także w warsztatach aktorskich metodą Eugeniusza Ławreńczuka prowadzonych przez Szkołę Sztuki Aktorskiej i Reżyserii w Moskwie przy Teatrze Polskim w Moskwie.
Od 2011 roku można ją zobaczyć w następujących spektaklach: ?Mały Książę? Antoine?a de Saint-Exupéry?ego w reż. Cezarego Domagały (Teatr Muzyczny Roma w Warszawie), ?Tango Piazzolla? na podstawie scenariusza Anny Burzyńskiej w reż. Witolda Mazurkiewicza i Roberta Talarczyka (Teatr Rampa w Warszawie), ?Błazenada? oraz ?Od minus osiemnastu w Białymstoku do minus siedmiu w Trójmieście? w reż. Konrada Dulkowskiego (Teatr TrzyRzecze w Białymstoku). W latach 2012?2014 wzięła udział w kilku produkcjach filmowych. Obok aktorstwa jej największymi pasjami są podróże, śpiew oraz sport.

x

Zobasz także

15. MFF WATCH DOCS

Od 20 do 25 października we Wrocławiu odbywać się będzie się 6. American Film Festival. ...