Niezapomniane Salto Mortale

W kasie Centrum Kultury ZAMEK można już kupować bilety) na spektakl Teatru Strefa Ciszy. Będzie on grany dwukrotnie, 16 i 17 kwietnia 2011, zawsze o godz. 21.00 na Dziedzińcu Różanym Centrum Kultury Zamek. ?Salto Mortale? jest prawdziwie poruszającym widowiskiem i czarnym cyrkiem na całe sześć fortepianów i aż dwunastu aktorów.

?Salto Mortale? zainspirowane jest niezwykłą historią z końca II wojny światowej, kiedy to w niemieckim wówczas Szczecinie wojska sowieckie plądrując miasto zrabowały setki fortepianów, by wywieźć je do Związku Radzieckiego. Zgromadzone instrumenty ciągnęły się kilometrami wzdłuż torów kolejowych w oczekiwaniu na transport. Z niewiadomych przyczyn nigdy ich jednak stamtąd nie wywieziono. Porzucone i zapomniane niszczały przez lata, aż wreszcie rozpadły się zupełnie, zabierając ze sobą fragment pamięci miasta oraz dawny porządek i kulturę. Za każdym z nich stała indywidualna ludzka tragedia, a wszystkie razem ? zdewastowane i porzucone ? stały się symbolem kultury sprofanowanej przez potworności wojny.

Spektakl odbędzie się w ramach XVII Ogólnopolskiego Konkursu Na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współudziale Instytutu Teatralnego im. Z. Raszewskiego w Warszawie.

Spektakl powstał we współpracy z Instytutem Adama Mickiewicza i Fundacją Międzynarodowego Festiwalu Malta.

Bilety:
20 zł, przedsprzedaż: 15 zł

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...