Międzynarodowy Dzień Teatru

W niedzielę, 27 marca 2011, o godz. 17.00 w poznańskim Teatrze Muzycznym przy ul. Niezłomnych 1e (tel. 61 852 17 86) odbędzie się wielki koncert galowy z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru. Podczas koncertu zostanie rozstrzygnięty Plebiscyt publiczności BIAŁY BEZ na najpopularniejszych artystów scen poznańskich w sezonie 2010/2011.


Bilety:

Od 38 do 45 zł.

W tym roku Międzynarodowy Dzień Teatru obchodzimy po raz 50. Wypada on dokładnie 27 marca 2011. Na ten dzień wielka aktorka, reżyserka i adaptatorka, Krystyna Janda, wymyśliła hasło, a brzmi ono: ?Teatr potrzebą dla wielu?. Wystosowała też pewne przesłanie do swoich wielbicieli, aktorów i nie tylko:

Teatr wydaje się dziś jednym z najczystszych, w sensie idei, najszczęśliwszych, najbezpieczniejszych miejsc na świecie. Miejscem, w którym ludzie, korzystając z cudownej umowy, na mocy której, jedni wchodzą na scenę a inni ich słuchają i oglądają, wciąż zastanawiają się nad największymi pojęciami ludzkości: nad miłością, moralnością, prawdą, przyjaźnią, człowieczeństwem. Co więcej, jest to wciąż gorąca, prawdziwa, istotna, a co najważniejsze, bezinteresowna rozmowa. Nic ani nikt, nie ma wpływu na nią, prócz talentów i potrzeb ducha. Niewiele dziś takich miejsc. Pamiętajmy, że Teatr jest co prawda domem dla arystokratów ducha, serca i myśli, miejscem dla wyobraźni, szlachetności i sublimacji, ale nie pozwólmy, żeby był miejscem, tylko dla elit. Starajmy się, żeby był potrzebą dla wielu, wielu ludzi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, chciałabym złożyć wszystkim ludziom teatru i publiczności najlepsze życzenia z teatrem związane.

Życzę wielkości, szlachetności, odwagi, prostoty, magicznych chwil. Wspaniałego, mądrego i dobrego Teatru.

Krystyna Janda

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...