Michael Symfoniczny Jackson

Niezapomniane piosenki Michaela Jacksona zasługują na niezwykłe wykonanie. Takie też jest widowisko zatytułowane: ?Michael Jackson Symfonicznie? – to połączenie genialnego popowego brzmienia utworów artysty z dźwiękową subtelnością orkiestry symfonicznej. Stworzyła je polska ?Modern Symphony Orchestra? i ludzie z nią związani. Artykuł ten mówi o widowisku i o możliwości zobaczenia go w Poznaniu.
?Michael Jackson Symfonicznie? jest nowym spojrzeniem na dorobek artysty, łączącym rozmach wspaniałego show z ekskluzywnym i niepowtarzalnym klimatem oprawy w wykonaniu orkiestry symfonicznej. Można też powiedzieć, że jest to podróż po muzycznym świecie geniusza i wizjonera, a także obudzenie ducha Michaela na nowo, z szacunkiem i oprawą godną wybitnej indywidualności jaką był.

?Michael Jackson Symfonicznie? to pierwsze tego typu widowisko w Polsce. Są to największe przeboje tego prawdziwego ?Króla pop’u? w pełnych rozmachu orkiestrowych aranżacjach z udziałem znakomitych wokalistów na tle przygotowanej specjalnie do tego koncertu multimedialnej oprawy. Muzyka i światło łączą się ze sobą w jedną całość za pomocą najnowocześniejszych technik scenicznych. To największe hity Michaela Jacksona: ?Thriller?, ?Bad?, ?Billy Jean?, ?Dirty Diana?, ?Smooth Criminal?, ?Beat it?, ?Black or White? i jeszcze wiele, wiele innych. Wszystkie je można usłyszeć w potężnym symfonicznym brzmieniu. Premiera widowiska miała miejsce 17 kwietnia tego roku w „Centrum Kultury Katowice im. Krystyny Bochenek”. Więcej informacji na stronie: www.mj.info.pl, a link do filmu promującego wydarzenie: tutaj. Widowisko ?Modern Symphony Orchestry? to w sumie prawie 100 artystów w niepowtarzalnym spektaklu muzycznym, czyli:

 • muzyka tylko na żywo;
 • 50 osobowa orkiestra symfoniczna;
 • 6 osobowy band popowy;
 • 8 wokalistów;
 • instrumentalni wirtuozi w błyskotliwych solówkach;
 • tancerze;
 • aktorzy;
 • chóry;
 • najnowocześniejsze multimedia,
 • potężne symfoniczne brzmienie;
 • międzynarodowa obsada;
 • prawie 2 godziny fantastycznej zabawy;
 • niezapomniane artystyczne doznania.

TWóRCY:

?Michael Jackson Symfonicznie? jest działem ?Modern Symphony Orchestry?, a właściwie Piotra Adama Nowaka i MNikołaja Blajdy. To oni, czyli tandem: Piotr Adam Nowak & Mikołaj Blajda, mieli pomysł na widowisko, oni zajęli się też jego produkcją i reżyserią.

?Modern Symphony Orchestra?

Jest ona zupełnie nowym zjawiskiem na polskim rynku muzycznym. To takie zestawienie muzyki i multimedia, które tworzy nową jakość. Ideą jest tu łączenie gatunków i stylów z najnowocześniejszymi technologiami. Instrumentaliści związani z zespołem to najzdolniejsi absolwenci europejskich uczelni muzycznych. Ich wspólnym celem jest stworzenie orkiestry na miarę XXI wieku.

Orkiestra współpracowała już z najwybitniejszymi twórcami współczesnej muzyki klasycznej i rozrywkowej. Byli to m. in.: Ennio Morricone, Krzysztof Penderecki, Zbigniew Preisner, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Konieczny, Krzesimir Dębski, czy Joseph Cancellaro. Poza tym Orkiestra nagrała wiele płyt, a także stworzyła kilka realizacji telewizyjnych, kinowych, teatralnych, radiowych i scenicznych m.in dla: BBC, TVN, TVP, Polskiego Radia i wielu innych.

Mikołaj Blajda

To dyrygent, kompozytor, aranżer i założyciel ?Modern Symphony Orchestry?. Jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie. Studiował tam dyrygenturę chóralną oraz orkiestrową. Równocześnie podjął studia na wydziale instrumentalnym (kontrabas).

Współpracował m.in. z ?Chicago Paderewski Orchestra? (USA), ?Orkiestrą Biblioteki Aleksandryjskiej? (Egipt), Radiową Orkiestrą Symfoniczną, Chórem Polskiego Radia (również jako solista na festiwalu ?Warszwska Jesień?) orkiestrami Filharmonii Dolnośląskiej i Świętokrzyskiej, ?Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej?. Na stałe współpracuje z ?Modern Symphony Orchestrą?. Aranżuje i pisze muzykę do własnych projektów (m.in. dla międzynarodowego projektu ?Orient Express Orchestra?) i na zamówienie ( m.in. na zlecenie Opery Krakowskiej). Jest pomysłodawcą i wykonawcą wielu koncertów z muzyką teatralną, filmową oraz orientalną. Pracował też jako instrumentalista, aranżer, kompozytor i kierownik muzyczny przy produkcji muzyki do wielu filmów, seriali, spektakli teatralnych i słuchowisk radiowych.

Piotr Adam Nowak

To producent, koncertmistrz wiolonczel i również założyciel orkiestry ?Modern Symphony Orchestra?. Pochodzi z rodziny o bardzo silnych tradycjach muzycznych. Również ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie, ale w klasie wiolonczeli prof. Witolda Hermana, oraz prof. Doroty Imiełowskiej (otrzymał nawet dyplom z wyróżnieniem w roku 2008).

W okresie studiów wyróżniał się jako wykonawca muzyki współczesnej. Byli to tacy kompozytorzy jak: Witoild Lutosławski, Krzysztof Penderecki, czy Krystyna Moszumańska ? Nazar. Jako koncertmistrz uczestniczył w wielu koncertach m. in. na Festiwalu ?Warszawska Jesień?. W roku 2008 w czasie pobytu w Stanach Zjednoczonych szlifował swoje umiejętności managerskie oraz współpracował z kompozytorem muzyki filmowej Josephem Cancellaro (Chicago, Nowy York, Phinix). Jest założycielem ?Royal Chamber Orchestra? w Polsce (z zespołem tym zagrał ponad 800 koncertów). Uczestniczył w wielu koncertach oraz festiwalach na całym świecie. Koncertował pod kierunkiem wielu znakomitych dyrygentów ( Gabryiel Chmura, Wojciech Czepiel, Krzysztof Penderecki, Stanisław Krawczyński, Michał Dworzyński). Obecnie pracuje jako producent, wiolonczelista, aranżer oraz manager. Na stale związany jest z ?Royal Chamber Orchestra?, ?Royal Cracow Quartet? i ?Modern Symphony Orchestra?.

Michael Jackson w Poznaniu

Widowisko będzie można obejrzeć i wysłuchać w roku następonym, w sobotę 11 lutego, w Auli UAM.

Bilety:

Od 90 zł do 220 zł.
Dostępne są na stronach: www.ticketportal.pl, www.ebilet.pl, w bileteriach Empik oraz tuż przed koncertem.

x

Zobasz także

Jak Paderewski do Poznania

Liczni pasażerowie na poznańskim Dworcu Głównym PKP w Poznaniu byli w niedziele 15 grudnia, grubo ...