Lodowy plac zabaw na Starym Rynku

Tegoroczne Poznańskie Betlejem zapowiada się wyjątkowo atrakcyjnie dla dzieci. Dzięki działaniom miasta oraz firmy MAN a Poznańskich maluchów czeka wyjątkowa atrakcja i niespodzianka. Już od soboty 10 2rudnia 2011 na Starym Rynku w Poznaniu będą one mogły bawić się na specjalnym placu zabaw wykonanym z… lodu.
? Zależy nam, aby ten szczególny okres przedświąteczny wpisał się w pamięć najmłodszych mieszkańców Poznania i okolic. Mamy nadzieję, że nasz lodowy plac zabaw, pełen niespodzianek, będzie zachęcać mieszkańców stolicy Wielkopolski do odwiedzenia Starego Rynku
? mówi Patrycjusz Rak Miąsik, Communications Manager z MAN Bus AG.

Lodowy plac zabaw o wymiarach 15 x 6 metrów pojawi się na Starym Rynku już 10 grudnia. Dzieci znajdą na nim m.in.: cztery lwy symbolizujące markę MAN, sanie z reniferami oraz tron na którym zasiądzie lodowy Św. Mikołaj. Na Starym Rynku pojawi się także oświetlona, świąteczna ciężarówka pełna prezentów i słodyczy dla najmłodszych.

Firma MAN co roku przeprowadza świąteczną akcję skierowaną do dzieci. Tym razem korowód kolorowych ciężarówek pełnych prezentów dotrze do Niemiec, Austrii oraz Polski. Prezentami zostaną obdarowane najbardziej potrzebujące dzieci ze szpitali i przedszkoli. Tegoroczne pojawienie się świątecznej ciężarówki w Poznaniu jest możliwe dzięki współpracy firmy MAN z miastem w ramach projektu Konsorcjum Marki Poznań.

Lodowy plac zabaw oraz świąteczna ciężarówka z prezentami uzupełnią i urozmaicą dwunastą edycję Poznańskiego Betlejem. ? Poznańskie Betlejem to już tradycja dobrze znana Poznaniakom. Cieszę się, że w tym roku, dzięki współpracy w ramach Konsorcjum Marki Poznań, Poznańskie Betlejem będzie jeszcze bardziej atrakcyjne, szczególnie dla najmłodszych. Mam nadzieję, że w przyszłym roku kolejne firmy przyłączą się, wspierając to wydarzenie – mówi Łukasz Goździor, dyrektor Biura Promocji Miasta Poznania.

Jedną z największych atrakcji będzie Międzynarodowy Festiwal Rzeźby Lodowej. Już 10 grudnia na płycie Starego Rynku rozpocznie się rywalizacja drużyn z sześciu krajów: Kanady, Rosji, Francji, Stanów Zjednoczonych, Japonii, Serbii oraz Polski. Podczas dwudniowych zawodów artyści zużyją kilkanaście ton lodu. W tym roku motyw przewodni stanowią Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej. Poznaniacy będą mogli ocenić wyniki już 11 grudnia o godzinie 19.00. Lodowy plac zabaw dla dzieci doskonale wpisze się w tą zimową estetykę.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...