Licealne urodziny plastyczne

Liceum Plastyczne im. Piotra Potworowskiego w Poznaniu obchodzi w tym roku jubileusz 65-lecia istnienia. Organizatorzy zapraszają na specjalną uroczystość rocznicową w sobotę, 1 października 2011, o godz. 12.00 w siedzibie szkoły ns ul. Junikowskiej 35, która stanowić będzie główny akcent obchodów jubileuszowych.

W dniu 1 października zostanie odsłonięty obiekt na fasadzie budynku szkoły, autorstwa pana Janusza Kapusty, wybitnego absolwenta, wynalazcy jedenastościennej bryły geometrycznej, nazwanej przez siebie K-dronem, polskiego rysownika, malarza i scenografa. Tego samego dnia w szkole odbędzie się spotkanie absolwentów z byłymi i obecnymi nauczycielami.
Po tym spotkaniu będzie możliwość udania się do zarezerwowanej w tym dniu dla szkoły restauracji Post Office Cafe znajdującej się w samym centrum Starego Rynku (pod arkadami kamieniczek przy pręgierzu).

Uwaga:
W PBG Gallery przy ul ul. Skórzewskiej 35 w Wysogotowie k. Poznania ( tel. 61 66 51 700) trwa wernisaż wystawy pt. „Wielogłowa” prezentującej prace obecnych nauczycieli szkoły plastycznej. Wstęp wolny.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...