Legenda Filipinek w Tulipanie

Filipinki to legenda lat sześćdziesiątych. Jeszcze przed Ludmiłą Jakubczak, Anną German, Bogusławem Wyrobkiem, czy Czesławem Niemenem siedem dziewczyn ze szczecińskiego Technikum Handlowego było najpopularniejszymi wykonawczyniami. Zwłaszcza utworów powstających głównie dzięki spółce kompozytorsko-autorskiej Jan Janikowski i Włodzimierz Patuszyński. Filipinki stały się wzorcową grupa wokalną, której śladami pójdą później Alibabki, Amazonki, Krystynki, Pro Contra i setki amatorskich grup szkolnych.
Melodyjne, łatwo wpadające w ucho piosenki, wdzięczna i bezpretensjonalna interpretacja Filipinek przysporzyła im tysiące zwolenników z Bogusławem Gralińskim kronikarzem i biografem, tej wokalnej grupy.
O tym, że Filipinki, to jego rówieśnice i niedościgniony wzór, najpierw amatorskiej, a później zawodowej wokalistyki postara się nas przekonać w najbliższą środę 22 maja br. o godz. 18 – tej. Gdzie? Oczywiście w GNIEZDZIE PTAKA, bistro Tulipan, Plac Wielkopolski 2a. Tradycyjnie już po raz któryś z rzędu serdecznie zapraszam.
Prezes PTAAAK ? Krzysztof Wodniczak

x

Zobasz także

Wszystko wiąże się z kobietą…

O doznaniach towarzyszących tworzeniu oraz co można wyssać z mlekiem matki rozmawiamy z rzeźbiarzem Antonim ...