Kulturalny Finał dziecięcy

Już jutro, w piątek, 13 maja 2011 w parku na Cytadeli (okolice amfiteatru) odbędzie się Finał 18. Biennale Sztuki dla Dziecka. Artyści, którzy prowadzili i prowadzą warsztaty wystąpią we wspólnym widowisku z repertuarem charakterystycznym dla swoich kultur. Będzie się ono nazywało: WIOSKA NA SKRZYŻOWANIU KULTUR.

W poniedziałek i wtorek odbyło się ponad 40 warsztatów. Wspaniała pogoda oraz entuzjazm i energia uczestników sprawiły, że atmosfera była wyjątkowa. Kto jeszcze nie odwiedził biennalowego parku sztuki na Cytadeli (okolice amfiteatru) będzie miał ku temu okazję jeszcze przez najbliższe dni.

W ramach warsztatów ekspresji ruchowej, muzycznych oraz plastyczno?teatralnych, uczestnicy będą mogli poznać fascynujące elementy swojej tradycji przejawiającej się w muzyce, tańcu, opowieściach i obrzędach. Zajęcia prowadzą i poprowadzą jeszcze: Jean Gargant z Kamerunu, Marc Tobias Winterhagen z Niemiec, Eva Maria Rufo Sanchez-Roman z Hiszpanii, Antonio Xavier z Portugalii i inni.

Dorośli mogą wziąć udział w OBSERWATORIUM SZTUKI DLA DZIECI, czyli forum dyskusyjnym, podczas którego rodzice, pedagodzy, uczestnicy będą rozmawiać , na temat wydarzeń 18. Biennale. W czwartek i piątek Obserwatorium odbędzie się w parku na Cytadeli (pawilon przy amfiteatrze) o godzinie 19.00 (wstęp wolny).

Działania w parku na Cytadeli zakończą się piątek wielkim finałem o godzinie 18.00. W zabawie mogą wziąć udział dzieci, które uczestniczyły w warsztatach oraz całe ich rodziny.

Natomiast WARSZTATY TWóRCZE 18. Biennale Sztuki dla Dziecka potrwają do soboty, 14 maja.

Uwaga!
Są jeszcze miejsca na popołudniowe zajęcia (godzina 17.00). Aby uniknąć jednak rozczarowania brakiem miejsca na wybrane warsztaty, dobrze jest wcześniej zarezerwować miejsce pod numerem telefonu ? 503 028 248.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...