Książki Jesieni 2010

W środę, 12 stycznia 2011 o godz. 18.00 w poznańskiej Bibliotece Raczyńskich odbędzie się spotkanie z autorami książek jesieni 2010. Wstęp wolny.

Biblioteka Raczyńskich, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek i Radio Merkury Poznań co kwartał wybierają najciekawsze nowości wydawnicze literatury polskiej. Tej jesieni wybrano następujące książki:

1. Publikacja ?Gotyk wielkopolski. Architektura sakralna XIII-XVI wieku z fotografiami Mikołaja Potockiego? autorstwa Jacka Kowalskiego i Mikoła Potockiego. Jest to piękna, wzbogacona ikonograficznie opowieść o wielkopolskich świątyniach, przypominająca o kolebce Państwa Polskiego.
(Wydawnictwo Fundacja Świętego Benedykta, Poznań).

2. Książka ?Spiski. Przygody tatrzańskie? Wojciecha Kuczoka. Jest to urokliwy i wnikliwy obraz góralskiej obyczajowości przełożony na język ceprowski.
(Wydawnictwo W.A.B., Warszawa).

3. Książka ?Zrób sobie raj? Mariusza Szczygła, w której ze wspaniałą reporterską dokładnością oddał on swoją fascynację ? nie bezkrytyczną ? Czechami. Całość utrzymana jest w tonacji czeskiego humoru, ale dotyka bardzo poruszających momentów z ich życia.
(Wydawnictwo Czarne, Wołowiec).

Z wszystkimi autorami tych książek będzie można porozmawiać na specjalnym spotkaniu.

Miejsce:
Biblioteka Raczyńskich
Poznań
Pl. Wolności 19

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...