Książka w galerii

Promocja książki pt. ?Polish!? w Galerii Art Stations, która mieści się na Dziedzińcu Sztuki w poznańskim Starym Browarze na ul. Półwiejskiej 42, odbędzie się jutro, w piątek 30 września 2011, o godz. 12.00. Promocję tę zorganizowały i na nią zapraszają wspólnie Fundacja ZAK|BRANICKA oraz Art Stations Foundation by Grażyna Kulczyk. Wstęp wolny.

Spotkanie w galerii Art Stations będzie okazją nie tylko do zapoznania się z ideą publikacji oraz historią jej powstania, ale także do rozmowy na temat charakterystyki najnowszej sztuki polskiej, jej miejsca na europejskiej i światowej scenie artystycznej oraz mechanizmach promocji twórców z Polski za granicą.

?Polish!? to unikalna na rynku wydawniczym publikacja prezentująca 37 współczesnych polskich artystów sportretowanych przez międzynarodowych kuratorów oraz krytyków sztuki. Książkę rozpoczyna tekst Andy Rottenberg zarysowujący historię polskiej sztuki współczesnej, pokazujący jej referencje oraz punkty odniesienia.
Bogato ilustrowany album pomyślany został jako przewodnik dla miłośników sztuki. Nie jest to jedynie wydawnictwo prezentujące najciekawszych artystów współczesnych, ale także refleksja nad kontekstami i historią oraz pytanie o tożsamość sztuki polskiej. Książka wydana została przez renomowane niemieckie wydawnictwo Hatje Cantz i dostępna jest w dwóch wersjach językowych: angielskiej i niemieckiej.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...