Książka o resztkach na Zamku

We wtorek, 7 lutego 2012, o godz. 18.00 w Holu balkonowym poznańskiego Centrum Kultury ?Zamek?, które znajduje się na ul. Święty Marcin 80/82 (tel. 61 64 65 200), odbędzie się promocja książki prof. Przemysława Czaplińskiego pt. ?Resztki nowoczesności?. W spotkaniu weźmie udział sam autor, a poprowadzi je Jarosław Borowiec. Wstęp wolny.


Przemysław Czapliński

Polski krytyk literacki, profesor literatury współczesnej. Pełni funkcję kierownika Pracowni Krytyki Literackiej na Wydziale Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Tytuł profesora zwyczajnego otrzymał w 2002 roku. Autor wielu publikacji krytycznoliterackich (m.in. ?Ślady przełomu. O prozie polskiej 1976-1996?, ?Ruchome marginesy: szkice o literaturze lat 90.?).

Fragment książki ?Resztki nowoczesności?:
W książce, która właśnie się zaczyna, opowiem o tym, jak dzisiejsza literatura wytwarza przeszłość i przyszłość z resztek. A także o tym, że owe resztki należą do nowoczesności. Przedstawię to zjawisko, opowiadając o dwóch wyrazistych kompleksach (problemowych i estetycznych) kultury polskiej ostatniego dwudziestopięciolecia: sarmackości i utopii…

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...