Krótka Islandia w Rialcie

W środę, 14 grudnia 2011, o godz. 20.00 w kinie Rialto na ul. Dąbrowskiego 38 w Poznaniu (tel. 61 847 53 99) odbędzie się pokaz najciekawszych krótkometrażowych filmów z dalekiej Islandii. Będzie on nazywać się: ?WORLD SHORTS: ISLANDIA?, a wyświetlonych zostanie aż 10 filmów.


W PROGRAMIE:

1. “The Stray Cat?
Reż. Grímur örn Thórdarson / 2010 / 15′
Młody mężczyzna nie może przypomnieć sobie, co stało się poprzedniej nocy. W ciągu kolejnych kilku dni odzyskuje powoli pamięć. Spotkanie pięknej dziewczyny komplikuje jego życie jeszcze bardziej, niż mógłby się spodziewać…

2. ?The Place?
Reż. Jakob Halldorsson / 2009 / 22′
Axel jest inteligentnym, choć nieco zatraconym w miłości i imprezowaniu młodzieńcem, którego życie zmienia się, gdy jego sąsiad zostaje pobity przez bliską mu osobę. Niesłusznie oskarżony Axel trafia do ośrodka poprawczego, tytułowego „miejsca”,…

3. ?Dog?
Reż. Herman Karlsson / 2007 / 1′
Film odpowiada na pytanie – jak być najlepszym przyjacielem psa?

4. ?Hjaltalin?
Reż. Herman Karlsson / 2009 / 5′
Intrygujący teledysk islandzkiej grupy folkowej Hjaltalin wykonany techniką tradycyjnej animacji.

5. ?Two Birds?
Reż. Runar Runarsson / 2008 / 15′
Wielokrotnie nagradzany na światowych festiwalach (m.in. Sapporo, Karlove Vary, Sao Paolo) film islandzkiego mistrza krótkiej formy Runara Runarssona. Klimatyczna opowieść o grupie nastolatków wchodzących w dorosłość i borykających się ze związanymi z tym problemami.

6. ?The Last Farm?
Reż. Runar Runarsson / 2004 / 15′
Historia farmera (w tej roli gwiazda islandzkiego aktorstwa Jón Sigurbjörnsson) z islandzkiego rolniczego regionu Vestfirðir. Na kilka dni przed opuszczeniem domu mężczyźnie umiera ukochana żona. Bohater próbuje ukryć ten fakt przed swoją jedyną córką, która chce zabrać go do siebie… Jeden z najważniejszych i najczęściej nagradzanych skandynawskich filmów krótkometrażowych.

7. ?Story of Nothing”
Reż. Una Lorenzen / 2007 / 3′
Kiedy Coś chce znaleźć Nic filozoficzne poszukiwanie staje się dramatyczne i niebezpieczne. Komediowa i sarkastyczna animowana historia o współczesnym społeczeństwie.

8. ?Please Don’t Hate Me?
Reż. Una Lorenzen / 2008 / 3′
Animowany klip do muzyki islandziej grupy Lay Low.

9. ?Farmer John’s World?
Reż. Una Lorenzen / 2004 / 5′
Animowana i zmysłowa adaptacja pięknych sag Jóna Bjarnasona opowiadających o XVII-wiecznej Islandii.

10. ?Epic Fail?
Reż. Ragnar Agnarsson / 2009 / 13′
Komedia oparta na prawdziwych wydarzeniach, które rozegrały się w Reykjaviku. Zwariowana historia mężczyzny, który przypadkowo znalazł się w niewiarygodnych sytuacjach… Przyparty do muru zmuszony jest do zaufania ludziom, których w normalnych okolicznościach nie chciałby poznać… Tylko oni mogą jednak pomóc mu rozwiązać problemy. Dzięki temu odkrywa że nie należy… oceniać książki po okładce.

Bilety:
Normalny 17 zł,
Seniorski 13 zł.
Studencki 13 zł.

x

Zobasz także

Prahistoryczna Macedonia w Archeologicznym

Eksponaty obrazujące codzienne życie w prahistorycznej Macedonii ? pochodzące ze zbiorów Muzeum Archeologicznego w Salonikach ...