„Królowa pszczół” do boju

W czwartek, 4 sierpnia 2011, o godz. 18:30 w PoemaCafe w Poznaniu na ul. Wodnej 12 (tel. 61 853-05-76) odbędzie się wieczór autorski polskiej, artystycznej rodziny Krenz mieszkającej w Portugalii. Po pierwsze będzie to promocja najnowszej książki Katarzyny Krenz „Królowa pszczół” oraz po drugie wernisaż wystawy prac jej syna Michała, powstałych podczas podróży do Maroka.
?Królowa pszczół?

Opowieść o grupie przyjaciół ? członków amatorskiego teatru, dla których tournée po Europie okaże się czasem prób i życiowych zmian.

W tle jest Europa – wiosna – podróż, a także… nowe przyjaźnie i, oczywiście, miłość. A to dobre tło, by taka podróż – w pierwotnym zamyśle przez niektórych bohaterów traktowana jako ucieczka ?od? i okazja do oderwania się od dotychczasowego życia – zmieniła się w podróż ?ku? czemuś dobremu i nowemu. Bo czasem tak właśnie bywa: życie wydaje nam się tak trudne, iż jedynym wyjściem z sytuacji staje się po prostu wyjście z domu. Wyjazd. Ucieczka. I wyjeżdżamy. Uciekamy. Albo – jak w ?Królowej pszczół” – wyruszamy na tournée z zespołem teatralnym. Gdzieś tam jest Świat i Ludzie, którzy sprawiają, że nagle wszystko zaczynamy widzieć inaczej.

Tak naprawdę ?Królowa? to tylko pozornie książka o podróży grupy przyjaciół przez Europę. Każda podróż nas odmienia. Bo w rzeczywistości poznanie świata prowadzi do poznania siebie, jest podróżą w głąb nas samych. – opowiada o przesłaniu książki Katarzyna Krenz.

Ciepło, mądrość, umiejętne stawianie pytań i udzielanie trafnych odpowiedzi, prawda o ludzkim losie, szczypta poczucia humoru i nade wszystko sztuka ? to ?znaki firmowe? pisarstwa Katarzyny Krenz.

Katarzyna Krenz (ur. w 1953 w Gdańsku) pisarka, tłumaczka, poetka. Należy do nielicznej grupy autorów, którzy, opowiadając historie, potrafią sprawić, że możemy usiąść z ich bohaterami przy jednym stole i napić się herbaty pachnącej świeżymi płatkami róż ? jak ?W ogrodzie Mirandy?, czy odkryć sens życia nie w karierze i bezwzględnym dążeniu do celu, lecz po prostu w życiu ? jak bohaterowie ?Lekcji tańca?.

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...