Konkurs POZNAŃ GALERIA EURO

Zakończył się pierwszy etap konkursu POZNAŃ GALERIA EURO. Przez dwa miesiące artyści pracowali nad stworzeniem projektu formy przestrzennej, która docelowo eksponowana będzie w przestrzeni Poznania przed UEFA EURO 2012™.

Nowa instalacja artystyczna powstanie przy ul. Kórnickiej. Wygrała praca pt. ?Fair Play? Rafała Górczyńskiego. Zostanie ona oficjalnie zaprezentowana już za niecały miesiąc ? 18 października 2010, na 600 dni przed rozpoczęciem mistrzostw. Projekt ?Fair Play? urzekł komisję konkursową, której posiedzenie odbyło się 9 września, prostotą formy i przejrzystością koncepcji. Nagrodą dla laureata będzie możliwość wykonania pracy na koszt miasta oraz honorarium w wysokości 8 tysięcy złotych.

Na konkurs zgłoszonych zostało 12 projektów, jednak tylko 4 spełniały kryteria konkursowe. Projekt POZNAŃ GALERIA EURO został pomyślany jako międzynarodowy konkurs adresowany do studentów szkół artystycznych w całej Europie współpracujących z poznańskim Uniwersytetem Artystycznym. Zadaniem młodych artystów jest przedstawienie pomysłu i zrealizowanie instalacji artystycznej wpisującej się w krajobraz miasta, w celu podniesienia jego atrakcyjności przestrzennej. Docelowo prace mają tworzyć swoistą galerię, pozostającą trwałym śladem przygotowań Poznania do organizacji UEFA EURO 2012™.

Drugi etap projektu wystartuje już wkrótce. Wraz z nim rozpocznie się jego promocja zarówno w Polsce, jak i krajach europejskich, przy wsparciu uczelni artystycznych, instytucji kulturalnych i organów centralnych, działających także na rzecz promocji sztuki.

Kontakt :
Biuro Promocji Miasta
(061) 878 50 08
Borys Fromberg
Borys_Fromberg@um.poznan.pl

x

Zobasz także

Jak napisać kryminał

Kolejne spotkanie w Herbaciarni Bibliotece Raczyńskich 7 stycznia we wtorek o godz. 17. Herbaciarnia Biblioteki ...